środa, 1 lutego 2023
imieniny: Brygidy, Ignacego, Renaty
RSS
Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, którzy są, byli lub planują być w związku! Tak reklamują piątkowy spektakl, który odbędzie się w piątek 3 lutego o godzinie 19:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Mamy do wygrania...
31 stycznia Prezydent Raciborza wydał zarządzenie (w zastępstwie D. Polowego zrobił to D. Wacławczyk) ustalające nowe ceny i opłaty za korzystanie z obiektów i urządzeń Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) - koncesjonariusz płatnego odcinka autostrady A4 między Katowicami a Krakowem złożył w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wniosek o podwyżkę stawek opłat dla wszystkich kategorii pojazdów....
W lutym w RCK wystąpią Olka Szczęśniak i Mateusz Socha - stand-uperzy. Ukraiński balet z Charkowa zatańczy „Jezioro łabędzie”, teatr muzyczny pokaże Księżniczkę Czardasza. Co się wydarzy do 28 lutego w Raciborzu, jeśli chodzi o kulturę?
- W idealnych warunkach chcielibyśmy, aby na terenie Rydułtów powstało Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, Środowiskowy Dom Samopomocy typu D oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, a także - być może - w bliżej nieokreślonej przyszłości, kolejny...
Przekazując tę część podatku z własnego rozliczenia PIT, nie tracisz ani złotówki, a wspierasz organizacje w mieście - argumentują w jastrzębskim magistracie.
Jak wynika z danych przekazanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim w roku ubiegłym jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały 1543 razy.
Powiatowi radni obradowali ponad 5 godzin, z czego ponad 3 poświęcili wypowiedzi medialnej Tomasza Kusego, który w Salonie24 i TVP Katowice mówił, że PO i Polska2050 nie musieli płacić za eventy na Zamku Piastowskim, a marszałek Karczewski...
Wszyscy uczestnicy wypadku odnieśli obrażenia, trafili do szpitali w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim. Po godzinie 5:00 na DW935 w powiecie raciborskim samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z busem. Rannych zostało...
Po styczniowych decyzjach rady miasta w Raciborzu urzędnicy muszą podać licznym zainteresowanym, że z magistratu w tym roku nie dostaną wsparcia finansowego do swoich projektów. To może zachwiać organizacją wielu wydarzeń, a niektóre nawet...
Podróżniczy Żółty Młynek z Rybnika zaprosił wszystkich pasjonatów podróży do Laosu. Tym razem to nie historia i kultura odgrywała pierwszoplanową rolę, a pająki. W ten tajemniczy świat wprowadzili znawcy tematu Szymon Przebinda i Kasia Miętus.
Osiedle Jastrzębie Górne i Dolne to specyficzne osiedle. Historycznie ten teren jest starszy niż samo miasto. Korzeniami sięga czasów średniowiecznych, kiedy był wsią. O pozytywnych, ale i negatywnych aspektach życia w tej części Jastrzębia mówi Krystyna Piechoczek, przewodnicząca zarządu osiedla.
Lampy przy ulicy Wielkopolskiej świecą w dzień. Sytuacja ta nieco dziwi mieszkańców i niektórzy mogą nawet uważać to za marnotrawstwo prądu i pieniędzy. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Gwarków Ewelina Auguścik podjęła interwencję w tej sprawie.
Jastrzębski magistrat ogłosił, że można składać wnioski na zakup węgla. Cena za tonę to 1750 zł. Są jednak pewne wymagania formalne.
WOŚP zagrała również w Jastrzębiu-Zdroju. Już od wczesnych godzin porannych sztab rozpoczął pracę. Od kilku lat jego siedzibą jest Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Organizator przedsięwzięcia to stowarzyszenie działające w tej szkole. Już teraz wiadomo, że padł rekord zebranych pieniędzy.
Jan II Żelazny, Wacław III Głupi czy Walentyn Garbaty - to imiona i przydomki książąt raciborskich, które barwnie opisał Jerzy Sperka, historyk z Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie promujące jego najnowszą książkę o książętach i księżnych raciborskich odbyło się w Rybniku.
Anioły były głównym bohaterem finisażu wystawy, na której prezentowano prace Aleksandry Sokalli. Dopełnieniem wrażeń artystycznych była poezja Hanny Goszyc-Górecznej. Malarstwo i poezja stworzyły uzupełniający się duet. Całości dopełniała muzyka Arkadiusza Popławskiego.
Prawie wszystkie kalendarze na 2023 rok ze zdjęciami psów z jastrzębskiego schroniska znalazły swoich amatorów. Mało tego! Trzy psy i kilka kotów otrzymały nowe domy.
Osiedla i sołectwa to miejsca, gdzie toczy się życie mieszkańców. To tam spędzają najwięcej czasu. Jak się żyje w osiedlu czy sołectwie? Na to pytanie odpowiadają sołtysi czy przewodniczący zarządów. Ewelina Auguścik z osiedla Gwarków mówi, że lubi to miejsce, że czuje się w nim dobrze. Jednak nie jest tak dobrze, aby nie było żadnych wad.
Wojna polsko-czeska ze stycznia 1919 roku była tematem spotkania, jakie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie i gorące dyskusje słuchaczy.
Rok temu przebiegła z koleżankami z drużyny maraton w Łodzi. Dla biegacza-amatora jest to najwyższy stopień wtajemniczenia, można powiedzieć absolut. Trudno w to uwierzyć, ale będąc młodą dziewczyną, niewiele miała wspólnego z bieganiem. Gdyby ktoś powiedział 20-kilkuletniej Agnieszce, że to stanie się jej drogą zawodową, może...
Akcja zbierania nakrętek dla Mikołaja, która odbyła się przed „Korfantym”, zakończyła się dużym sukcesem. Organizatorzy chcieli napełnić nimi czerwoną toyotę, tymczasem nakrętki z trudem zmieściły się w dwóch samochodach.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to okazja do dobrej zabawy. Jastrzębski „Korfanty” zaprasza na WOŚP PARTY w niedzielę, godz.15:00 - 16:30. To jeden z ciekawszych punktów niedzielnych imprez.
Zima nie daje o sobie zapomnieć. Daje się we znaki kierowcom, ale także pieszym. Czy jednak Straż Miejska sprawdza nie tylko stan jezdni, ale również chodników? Bywa, iż piesi skarżą się na to, że nie mają bezpiecznych warunków przemieszczania się.
Znany jest program 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jastrzębiu-Zdroju. Organizator, którym jest Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”, działające w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, zaprasza do udziału w imprezie.
W parafii ewangelicko-augsburskiej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się koncert noworoczny. Gwiazdą wieczoru był zespół Pathlife wykonujący muzykę chrześcijańską.
W sobotę do Jastrzębia dotarli piechurzy, którzy przeszli Szlakiem Ewakuacji Więźniów KL Auschwitz. Zapalili znicze na grobach ofiar w Bziu oraz Jastrzębiu Górnym. Był czas na chwilę refleksji nad przeszłością, która jest przestrogą dla kolejnych pokoleń.
Najnowsze komentarze