środa, 27 listopada 2024
imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
RSS
O godz. 11.00 (wtorek 26 listopada) zaplanowano pogrzeb śp. Henryka Kani seniora, założyciela Zakładów Mięsnych Kania. O śmierci przedsięborcy i filantropa poinformował burmistrz Ustronia.
Rozpoczęła się nowa kampania rekrutacyjna Eko-Okien, jednego z największych pracodawców w regionie. Firma zaprasza do dołączenia do swojego zespołu, oferując stabilne zatrudnienie i możliwości rozwoju zawodowego.
Wdrożenie zmian przyniesie Jastrzębskiej Spółce Węglowej szacowane 8,5 mld złotych pozytywnych skutków finansowych w latach 2025 -2027. Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy z wykonawcą AT...
50 lat temu powstała sekcja judo przy Górniczym Klubie Sportowym Jastrzębie. Klub wychował wiele zawodniczek i zawodników, którzy osiągali znaczące wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej z najbardziej utytułowaną Beatą Maksymow....
Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wypadku zginął 34-letni kierowca.
W zawodową podróż życia wybrali się Kolejami Śląskimi. Na stacji początkowej nie znaleźli się przypadkiem – zawiodły ich tam albo rodzinne tradycje, albo poszukiwania stabilnego miejsca pracy. W poniedziałek konduktorzy, kierownicy...
Galeria Sztuki Rzeczna przygotowała ciekawą wystawę, której wernisaż obył się 22 listopada. „Before Midjourney”, bo o niej mowa to wspólna prezentacjaprac Zdzisława Beksińskiego, Katarzyny Fober oraz Anny Kloc.
Sprawdziły sie wczorajsze zapowiedzi synoptyków - dzisiejszej nocy nasz region nawiedziły miejscami intensywne opady śniegu. Na drogach zrobiło się ślisko, czego pierwsze efekty już widać w policyjnych statystykach.
W regionie spadł już pierwszy śnieg, a służby apelują o ostrożność. Meteorolodzy zapowiadają opady śniegu i ostrzegają przed śliskimi drogami oraz chodnikami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dwa ostrzeżenia, które dotyczą...
KRIR zwrócił się do ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka o zmianę przepisów dotyczących inwestycji budowlanych w taki sposób, aby naprawy uszkodzeń melioracyjnych na prywatnych działkach i posesjach wykonywały wyłącznie podmioty do tego uprawnione i mające odpowiednie doświadczenie i wykwalifikowanych w tej sferze pracowników,...
Jak ważny jest wizerunek, nasza rozmówczyni wie doskonale, bo przez lata zajmowała się tym profesjonalnie. Z panią Katarzyną Kuczyńską-Budką, radną Miasta Gliwice spotkaliśmy się w siedzibie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, mieści się przy ulicy Zwycięstwa. - Mieszkałam w pobliżu - wspomina nasza rozmówczyni. Przynależność...
W Zabrzu czuć ducha historii przy zachowaniu nowoczesności. Miasto poradziło sobie z dwucyfrowym bezrobociem, otwierając strefę ekonomiczną i rozwijając nowe sektory jak na przykład turystykę. Marka zabytkowej kopalni Guido jest dziś równie słynna co piłkarskiego Górnika.
Do Wodzisławia Śląskiego przyjechali pasjonaci staroci z całego regionu. Impreza tradycyjnie odbywa się na rynku.
Michał Kirker ma niewiele więcej lat niż unijna przynależność Polski do struktur europejskich. Społecznik, aktor, dziennikarz teraz aspiruje do roli prezydenta Jaworzna.
Prezydent najważniejszego ze śląskich miast to wieloletni samorządowiec, kontynuator działań Piotr Uszoka, swego byłego szefa w katowickim urzędzie.
Stanisław Legierski - Przewodniczący rady gminy w Istebnej przez lata był strażnikiem granicznym i docenia dobrodziejstwo braku granic w Unii Europejskiej. Dostrzega też inne korzyści z przynależności Polski do wspólnoty z siedzibą w Brukseli.
W ziemi mikołowskiej Mirosław Duży jest zakochany jak nikt inny. Kiedy Polska stawała się europejska bawił służbowo w Ostrawie, wspomnienia ma wciąż żywe.
GIS ostrzega przed spożyciem sałatki z partii określonej w komunikacie. W jednej z pobranych próbek wykryto bakterię.
Henryk Siedlaczek był jednym z budowniczych Powiatu Raciborskiego, kiedy ten samorząd stawiał pierwsze kroki. Uważa się nawet za jednego z pionierów Unii Europejskiej bo szkoła w Rudach którą kierował zawiązywała przyjaźnie z niemieckimi placówkami na długo przed podpisaniem polskiej akcesji ze strukturami z Brukseli.
Ministerstwo Finansów przekazało, że nie przedłuży okresowego obniżenia stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze. Decyzję uzasadnia spadkową inflacją.
10 marca odbył się tradycyjny koncert w Wiejskim Domu Kultury w Grabówce, w którym uczestniczyły zespoły śpiewacze.
W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim odbyła się msza święta ku czci św. Klemensa w intencji rzemiosła.
Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Dotyczy przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu patuliny w smoothie owocowym.
Kopalnia Ignacy - słynna Hoymgruba jest w Rybniku symbolem przemian jakie to miasto przechodzi w ostatnich latach. Kiedyś matka-żywicielka dla całego regionu dziś industrialna gratka turystyczna. To europejskie fundusze dały jej drugie życie.
Kiedy jeszcze nikt w samorządzie nie słyszał o dotacjach unijnych, Grzegorz Wolnik założył w Rybniku wydział rozwoju, który skupił się na pozabudżetowych funduszach.
W piątek, 1 marca w Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii wystartował wspólny bilet Kolei Śląskich, GZM i Polregio, który w ofercie KŚ nosi nazwę Taryfa Max Bilet.
Materiał partnera
Najnowsze komentarze