Wtorek, 5 listopada 2024
imieniny: Elżbiety, Sławomira, Zachariasza
RSS
Już w piątkowy poranek w naszych kranach powinna popłynąć woda z Czech. Na początek dotrze ona do około 70% mieszkań i domów na terenie południowej części miasta. Na pełne zasilanie czeską wodą musimy poczekać do końca grudnia tego roku.
46-letnia kierująca osobówką potrąciła nastolatkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Dziewczyna trafiła do szpitala.
W gminie Kornowac rusza Klub Seniora, który stawia na aktywizację i integrację osób powyżej 60. roku życia. Ośrodek Kultury w Łańcach stanie się miejscem spotkań, gdzie seniorzy będą mogli brać udział w różnorodnych zajęciach –...
Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała o przyjęciu przez Papieża Franciszka rezygnacji kardynała Kazimierza Nycza z posługi arcybiskupa metropolity warszawskiego. Nowym metropolitą warszawskim został abp. Adrian Galbas, dotychczasowy metropolita...
We wrześniu prezydent Jacek Wojciechowicz powołał zespół do analizy i weryfikacji prawidłowego prowadzenia procesu przetwarzania odpadów gminnych. Te kierowane są na instalację do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych....
LUBOMIA 30 września 2024 r. na wniosek mieszkańców Rada Gminy Lubomia podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego. Sprawa dotyczy możliwości wypowiedzenia się, co do planowanych przez władze gminy zmian w planie zagospodarowania...
Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom województwa śląskiego - to cel numer jeden nowego wicemarszałka województwa śląskiego. L. Pietraszek przechodzi do władz województwa z Polskiej Grupy Górniczej, ale w przeszłości związany był z...
W niedzielę (3.11.) w Lubomi na ulicy Tartakowej doszło do pożaru w budynku gospodarczym. Na miejsce skierowano straż pożarną, policję i pogotowie ratunkowe.
Spotkanie dzielnicowe Jacka Wojciechowicza z mieszkańcami Nowych Zagród i Starej Wsi zorganizowano w stołówce SP15. Jedno z pytań dotyczyło terenu przy wieżowcach na Katowickiej, problemu nierozwiązanego od kilku kadencji.
Cmentarz komunalny przy ul. Okrzei to największa nekropolia w mieście. Co roku z początkiem listopada odwiedzają do miejsce setki osób, często przejeżdżając wiele kilometrów, by dotrzeć na groby bliskich. Zobaczcie, jak cmentarz nocą prezentuje...
W Szkole Podstawowej nr 5 w Raciborzu odbyły się rejonowe eliminacje 11 Diecezjalnej Olimpiady Wiedzy Religijnej – Opole 2001, zorganizowanej przez Kurię Biskupią w Opolu.
Tego dnia spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławikowie wyruszył orszak przebierańców, który tradycyjnie kończył karnawał grzebaniem basa.
Tego dnia burmistrz Witold Cęcek w obecności lekarza wojewódzkiego Andrzeja Sośnierza dokonał uroczystego otwarcia nowej przychodni rejonowej w Kuźni Raciborskiej przy ul. Klasztornej.
W Gorzycach przekazano do użytku dwa budynki mieszkalne trzem rodzinom, którym powódź w 1997 roku zabrała cały dobytek.
Rybniczanie rodzą się trójkami – żartowali lekarze, kiedy po raz trzeci odbierali w rybnickim szpitalu poród trojaczków. „Tygodnik Rybnicki” postanowił je wszystkie przedstawić swoim czytelnikom w 2007 roku.
Z rybnickich ulic zaczęły znikać charakterystyczne żółte budki, a w ich miejsce pojawiły się pomarańczowe automaty Orange.
1 marca 2001 roku Straż Miejska w Raciborzu obchodziła 10-lecie swojej działalności. Ta okrągła rocznica była okazją do uroczystego spotkania w komendzie funkcjonariuszy z prezydentem Andrzejem Markowiakiem i zaproszonymi gośćmi.
Specyficzny kalendarz pana Zdzisława przypominał mieszkańcom osiedla przy ulicy Starowiejskiej w Raciborzu ile czasu pozostało im do końca roku.
Tego dnia „Nowiny Raciborskie” donosiły o sukcesie młodych wynalazców ze Szkoły Podstawowej w Krowiarkach.
Tygodnik zwyciężył w plebiscycie, przeprowadzonym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu, na najlepsze czasopismo ukazujące się na terenie powiatu wodzisławskiego.
Studenci Uniwersytetu Śląskiego zorganizowali rybnicką edycję ogólnopolskiego happeningu „Moja ostatnia łapówka”.
Najwcześniejszy ich pozimowy powrót zanotowano w roku 1987, bo już 13 lutego. Szpaki wróciły tak wcześnie, ponieważ nie odleciały na zimę daleko – tylko do południowozachodniej Europy i północnej Afryki.
Rafał Swoboda, uczeń III klasy Liceum Handlowego zakwalifikowany został do centralnego konkursu wiedzy o NATO.
Fotoreporter „Nowin Raciborskich” odkrywał czym żyją mieszkańcy.
Pracownicy, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Budowlanych w Raciborzu z bólem przyjęli wiadomość o śmierci nauczyciela chemii Piotra Sawickiego.
Tego dnia w rybnickim szpitalu przyszły na świat dwie dziewczynki i chłopczyk.
Maluch strażników skończył służbę – pod takim tytułem ukazała się informacja w „Tygodniku Rybnickim” z 20 lutego 2007 roku.
Najnowsze komentarze