Sobota, 23 listopada 2024
imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa
RSS
Wokalistka z doświadczeniem na nowojorskim Broadwayu towarzyszyła polskim muzykom z projektu Gorczyca i Przyjaciele. Siggy Davis była magnesem, który przyciągnął w piątkowy wieczór do Strzechy liczną publiczność. - Jakbym słyszał...
W ramach obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa, raciborskie Centrum Krwiodawstwa przeprowadziło uroczyste spotkanie. Połączono je z wręczeniem krwiodawcom odznak "Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Tytuł i odznaka nadawane...
Prace nad pogłębianiem szybu materiałowo-zjazdowego w kopalni Pniówek osiągnęły kluczowy etap. Szyb III został zgłębiony do docelowej głębokości 1053,00 m. Realizacja projektu stanowi istotny krok w modernizacji infrastruktury kopalni,...
22 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się jubileuszowa X odsłona Kokoszyckiej Jesieni Artystycznej. Dzięki corocznej imprezie mieszkańcy mieli szansę zaprezentowania swoich talentów.
Galeria Sztuki Rzeczna przygotowała ciekawą wystawę, której wernisaż obył się 22 listopada. „Before Midjourney”, bo o niej mowa to wspólna prezentacjaprac Zdzisława Beksińskiego, Katarzyny Fober oraz Anny Kloc.
W piątkowe przedpołudnie, 22 listopada w niepublicznym zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym w Kuźni Raciborskiej prowadzonym przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Mawo-Med z siedzibą w Katowicach, zrobiło się bardzo gwarno i wesoło,...
Służby techniczne PKP PLK SA przez całą noc działały na stacji Kuźnia Raciborska. Jak poinformowała Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK, udało się już wstawić na tory cztery wagony. Prace są efektem nocnego wykolejenia pociągu,...
Sprawdziły sie wczorajsze zapowiedzi synoptyków - dzisiejszej nocy nasz region nawiedziły miejscami intensywne opady śniegu. Na drogach zrobiło się ślisko, czego pierwsze efekty już widać w policyjnych statystykach.
Finał konkursu Polska Miss Nastolatek 2024 zbliża się wielkimi krokami. Z Raciborszczyzny do rywalizacji stanie Laura Pieczarek z Wojnowic. - To dla mnie ogromne wyróżnienie - przyznaje finalistka.
Nowiny Wodzisławskie trafiają w ręce Czytelników od ćwierć wieku. Nasz jubileusz zaznaczyliśmy również spotkaniem autorskim, na które zaprosiliśmy byłych redaktorów i współpracowników oraz publiczność, czyli naszych Czytelników.
W Szkole Podstawowej nr 5 w Raciborzu odbyły się rejonowe eliminacje 11 Diecezjalnej Olimpiady Wiedzy Religijnej – Opole 2001, zorganizowanej przez Kurię Biskupią w Opolu.
Tego dnia spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławikowie wyruszył orszak przebierańców, który tradycyjnie kończył karnawał grzebaniem basa.
Tego dnia burmistrz Witold Cęcek w obecności lekarza wojewódzkiego Andrzeja Sośnierza dokonał uroczystego otwarcia nowej przychodni rejonowej w Kuźni Raciborskiej przy ul. Klasztornej.
W Gorzycach przekazano do użytku dwa budynki mieszkalne trzem rodzinom, którym powódź w 1997 roku zabrała cały dobytek.
Rybniczanie rodzą się trójkami – żartowali lekarze, kiedy po raz trzeci odbierali w rybnickim szpitalu poród trojaczków. „Tygodnik Rybnicki” postanowił je wszystkie przedstawić swoim czytelnikom w 2007 roku.
Z rybnickich ulic zaczęły znikać charakterystyczne żółte budki, a w ich miejsce pojawiły się pomarańczowe automaty Orange.
1 marca 2001 roku Straż Miejska w Raciborzu obchodziła 10-lecie swojej działalności. Ta okrągła rocznica była okazją do uroczystego spotkania w komendzie funkcjonariuszy z prezydentem Andrzejem Markowiakiem i zaproszonymi gośćmi.
Specyficzny kalendarz pana Zdzisława przypominał mieszkańcom osiedla przy ulicy Starowiejskiej w Raciborzu ile czasu pozostało im do końca roku.
Tego dnia „Nowiny Raciborskie” donosiły o sukcesie młodych wynalazców ze Szkoły Podstawowej w Krowiarkach.
Tygodnik zwyciężył w plebiscycie, przeprowadzonym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu, na najlepsze czasopismo ukazujące się na terenie powiatu wodzisławskiego.
Studenci Uniwersytetu Śląskiego zorganizowali rybnicką edycję ogólnopolskiego happeningu „Moja ostatnia łapówka”.
Najwcześniejszy ich pozimowy powrót zanotowano w roku 1987, bo już 13 lutego. Szpaki wróciły tak wcześnie, ponieważ nie odleciały na zimę daleko – tylko do południowozachodniej Europy i północnej Afryki.
Rafał Swoboda, uczeń III klasy Liceum Handlowego zakwalifikowany został do centralnego konkursu wiedzy o NATO.
Fotoreporter „Nowin Raciborskich” odkrywał czym żyją mieszkańcy.
Pracownicy, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Budowlanych w Raciborzu z bólem przyjęli wiadomość o śmierci nauczyciela chemii Piotra Sawickiego.
Tego dnia w rybnickim szpitalu przyszły na świat dwie dziewczynki i chłopczyk.
Maluch strażników skończył służbę – pod takim tytułem ukazała się informacja w „Tygodniku Rybnickim” z 20 lutego 2007 roku.
Najnowsze komentarze