Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Kadetki Olimpii znów zwycięskie

19.10.2010 00:00 art

W kolejnym meczu rozgrywek o Mistrzostwo Śląska młode koszykarki ŻKK Olimpia nie dały szans swoim rywalkom z RMKS Rybnik i wygrały spotkanie we własnej hali 65:44. W 3 pierwszych kwartach nic nie zapowiadało tak zdecydowanego zwycięstwa koszykarek Olimpii. Dość powiedzieć, że na koniec 3 kwarty to rybniczanki prowadziły jednym punktem. Ostatnia partia to jednak popis gry wodzisławianek, który zdobyły w tej części gry aż 29 punktów, a rywalom pozwoliły na wrzucenie jedynie 7 oczek. Najwięcej punktów dla Olimpii zdobyła tradycyjnie już Żaneta Wiertelak. Najlepsza snajperka wodzisławskiego klubu zapisała na swoim koncie 22 punkty.

Kolejny mecz we własnej hali przy ulicy Jastrzębskiej (SP 8) wodzisławianki rozegrają 26 października, o godz. 16.30. Rywalem będzie drużyna JAS-FBG Sosnowiec.

• Numer: 42 (519)
  • Data wydania: 19.10.10