Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Ostatni akcent IV edycji turniejów SUMMER RAP CUP

27.05.2024 10:31 | 0 komentarzy | dud

Już w najbliższą niedzielę 2 czerwca na kompleksie sportowym w Kamieniu przy ulicy Jodłowej 75G od godziny 8:30 będzie można zobaczyć w akcji piłkarzy i piłkarki z rocznika 2015, natomiast od 13:30 młodych adeptów piłki nożnej z rocznika 2017 i młodszych.

Ostatni akcent IV edycji turniejów SUMMER RAP CUP
Fot. UKS RAP Rybnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzielni zawodnicy będą stawiać czoła podczas dobrze znanego turnieju SUMMER RAP CUP organizowanego przez UKS RAP Rybnik, czyli jedną z certyfikowanych, rybnickich akademii piłkarskich dla dzieci z Rybnika.

Na boiskach w godzinach przedpołudniowych będą gościć aż 12 drużyn z całego Śląska, takich jak Bumerang Ruda Śląska, LKS Mizerów, GKS Pierwszy Chwałowice, Płomień Czuchów, KS Leszczyny, Orzeł Palowice, AP Rymer Rybnik, AP Estates, gospodarz turnieju UKS RAP Rybnik oraz sąsiadów z Czech FK Bospor Bohumin. Po rozegraniu fazy grupowej najlepsze 6 zespołów zagra w Lidze Mistrzów, a pozostałe w Lidze Europy. 

W turnieju popołudniowym na placu gry zgromadzą się najmłodsi adepci piłkarskich potyczek, którzy będę rywalizować, a raczej cieszyć się grą bez klasyfikacji końcowej. Każdy z zawodników i zawodniczek otrzyma pamiątkowy medal, drużyna puchar, a także wyłonieni zostaną najbardziej wyróżniający się gracze tego dnia. W roczniku 2017 i młodsi będą grać takie drużyny jak KS Gliwice-Brzezinka, Sparta Zabrze, Rozwój Katowice, Zuch Orzepowice, Orlik Prudnik, Polonia Bytom, Tygryski Świętochłowice, MOSiR Czerwionka-Leszczyny, Unia Bieruń Stary, MLKS Woźniki, MKS Żory, MKS Strzelce Opolskie, Podlesianka Katowice oraz UKS RAP Rybnik. Skrzaty będą grały w dwóch grupach po 5 drużyn.

IV Edycja turniejów SUMMER RAP CUP podobnie jak wcześniejsze turnieje organizowane przez Rybnicką Akademię Piłkarską to święto także dla kibiców. Na wszystkich, którzy dotrą na boisko, by wspierać piłkarzy będzie czekać ogrom sportowych emocji, smaczna kawa i ciasta upieczone przez rodziców Akademii, którzy aktywnie zawsze włączają się w akcje organizowane przez RAP.

Rybnicka Akademia Piłkarska to działająca od 2019 roku certyfikowana i profesjonalna akademia piłkarska, która szkoli chłopców i dziewczynki od 4 roku życia. RAP Rybnik posiada Certyfikaty PZPN i spełnia najwyższe krajowe normy dla szkółek piłkarskich w Polsce. RAP Rybnik jest w gronie Partnerów Górnika Zabrze oraz Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Specjalne miejsce w Rybnickiej Akademii Piłkarskiej przewidziano dla dziewcząt które są wizytówką Akademii. RAP to projekt założony przez zawodowe piłkarki, a cały sztab to wykwalifikowani Trenerzy UEFA, który wykonują swoją pracę z pasją i zaangażowaniem, dzięki temu Akademia wyróżnia się wśród klubów w Rybniku.

źródło: UKS RAP Rybnik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl