Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

Derby wyrównane tylko do przerwy. Później Gwiazda odjechała Olzie [FOTO]

25.05.2024 21:09 | 0 komentarzy | art

Sobotnie derby Gminy Godów pomiędzy Gwiazdą Skrzyszów a Olzą Godów miały swoją wagę. Obie drużyny dzielił dystans raptem 2 pkt. Przy czym Gwiazda znajdowała się na miejscu 10. rybnickiej B klasy, Olza na 11. Tymczasem jak wieść niesie, w związku z reorganizacją niższych lig w Podokręgu Rybnik Śląskiego ZPN, do klasy A może awansować nawet 10 drużyn. Po sobotnim meczu bliżej tego celu są gospodarze, którzy rozbili przyjezdnych z Godowa 6:2.

Po tym meczu Gwiazda odskoczyła Olzie na 5 punktów

Mimo niewielkiej różnicy w ligowej tabeli, to Gwiazda była faworytem tego meczu. Wiosna w jej wykonaniu jest znacznie lepsza, niż w przypadku Olzy. Gospodarze w rundzie rewanżowej zdobyli do sobotniego meczu 13 punktów, goście 6. Statystyki stały więc zdecydowanie po stronie miejscowych. Ci też są jednak znani z tego, że początek meczu potrafią przespać. I nie inaczej było w sobotę. Już w 12. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Marcin Borek z Olzy, po którego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Kwadrans później goście prowadzili już dwiema bramkami. Tym razem szybką kontrę podopiecznych trenera Jacka Pisarka zakończył trafieniem Łukasz Worek.

Gwiazda znalazła się pod ścianą, ale szybko - i nieco przypadkowo - spod niej uciekała. W 30. minucie na prawej flance piłkę otrzymał Konrad Kurasz. Zawodnik Gwiazdy chyba chciał dośrodkowywać, ale wyszedł z tego kapitalny strzał z ostrego kąta na krótki słupek, który zaskoczył wychodzącego do dośrodkowania bramkarza Olzy. Kontaktowa bramka wyraźnie pobudziła podopiecznych trenera Piotra Dróżdża, którzy już 4 minuty później wyrównali stan meczu. Znów trochę było w tym przypadku, bo choć Wojciech Caniboł znalazł się praktycznie sam na sam z bramkarzem Olzy, to trafił wprost w jego ręce. Piłka jednak została uderzona na tyle mocno, że bramkarz odbił ją przed siebie, a upadający po strzale Caniboł... głową wbił ją do siatki.

Po przerwie dość szybko wyjaśniło się, kto te derby wygra, bo już w 47. minucie w polu karnym powalony został Kurasz z Gwiazdy i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym trafieniem popisał się Mirosław Stabla, który w 56. minucie ponownie skutecznie wykonał "jedenastkę", podyktowaną tym razem po faulu na Canibole. Goście mogli odpowiedzieć jeszcze trafieniem z bliskiej odległości Dawida Zdańskiego, ale na posterunku był bramkarz Gwiazdy. To była w zasadzie jedyna w drugiej połowie okazja Olzy.

Gospodarze niemal w pełni kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń, podkreślając to jeszcze dwoma trafieniami. W 61. minucie pozostawiony bez opieki na środku pola karnego Caniboł podwyższył na 5:2, a 12 minut później wynik spotkania ustalił Bartosz Lubszczyk i Gwiazda pewnie oraz zasłużenie pokonała Olzę 6:2.

Goście kończyli spotkanie w osłabieniu, bo w 80. minucie drugą żółtą za faul, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Błażej Hejmej.

Gwiazda Skrzyszów - Olza Godów 6:2 (2:2)

Bramki: Kurasz (30.), Caniboł (34.), (61.) Stabla (47. k), (56. k), Lubszczyk (73.)

Gwiazda: Sitek, Kurasz, Janeta, Kanafek, Stabla, Lubszczyk, Caniboł, Węgrzyk, Święcki, Wuwer, Klapuch - Janeta, Oślizło, Dróżdż, Szyroki. Trener Piotr Dróżdż.

Olza: Rugor, Pukowiec, Wija, Hejmej, M. Borek, Pisarek, Rybaczek, Worek, Szymański, S. Borek, Zapała - Piguła, Zdański, Szwajlik, Tarasek. Trener Jacek Pisarek.

Żółte kartki: Caniboł, Szyroki - Hejmej, Pisarek, Pukowiec

Czerwona kartka: Hejmej (2 ż.)