Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

[ZAPOWIEDŹ] Pożegnanie sezonu przy Harcerskiej

24.05.2024 11:32 | 0 komentarzy | dud

ŁKS II Łódź będzie ostatnim w tym sezonie rywalem GKS-u Jastrzębie. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, o godz. 14:00, na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju, choć z formalnego punktu widzenia to rywale będą gospodarzami. 

[ZAPOWIEDŹ] Pożegnanie sezonu przy Harcerskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kończy się niełatwy dla GKS-u sezon 2023/24. Przed ostatnim meczem pewne jest jedno. Zwycięstwo w starciu z ŁKS-em II Łódź na pewno da GKS-owi Jastrzębie utrzymanie w gronie II-ligowców. Istnieją jeszcze inne scenariusze pozostania drużyny na trzecim poziomie rozgrywkowym, ale jeśli mają na coś bezpośredni wpływ, to nie warto obecnie skupiać się na innych możliwościach. Tak twierdzi również Konrad Kargul-Grobla, wahadłowy jastrzębskiego zespołu. - Wiemy tyle, że jeśli wygramy z ŁKS-em II, to mamy pewne utrzymanie w II lidze bez oglądania się na kogokolwiek i cokolwiek - podkreślił zawodnik i trudno jest się z nim nie zgodzić.

Taką szansę - utrzymania się bez liczenia na pomoc rywali - stworzyli sobie sami. Wygrywając w niesamowitych okolicznościach w Siedlcach 4:3, a następnie remisując u siebie, po trudnym spotkaniu, z Wisłą Puławy. ŁKS II, jest już od dłuższego czasu pewien pozostania na trzecim froncie, ale trzeba uważać, bo rezerwy łódzkiego klubu potrafią sprawiać niespodzianki. Nie tak dawno, bo pod koniec kwietnia, wygrały np. w Kołobrzegu z Kotwicą, a zespół znad morza świętował po minionej kolejce awans do I ligi.

Tak się złożyło, że po raz drugi w tym sezonie drużyny zmierzą się na Stadionie Miejskim przy ul. Harcerskiej, choć to rywal - z formalnego punktu widzenia - będzie gospodarzem tego spotkania. Warto przypomnieć to, co w starciu między tymi zespołami wydarzyło się w listopadzie, bo okoliczności zwycięstwa GKS-u 3:2 były osobliwe. Prowadzili 2:0 po golach Michała Bednarskiego i Sebastiana Rogali, którego trafienie przewrotką kibice GKS-u wybrali golem jesieni. Rywal doprowadził jednak do wyrównania, ale ostatnie słowo należało do GKS-u. Po świetnej kontrze i podaniu Bartosza Borunia triumf drużynie dał Kacper Zych.

W ostatnim meczu sezonu z powodu kartkowych pauz zabraknie dwóch piłkarzy GKS-u. Spotkanie z trybun obejrzą Szymon Maszkowski i Joao Guilherme. 

  • 34. kolejka 2. Ligi
  • Sobota, 25 maja, godz. 14:00
  • ŁKS II Łódź - GKS Jastrzębie 

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl