Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Czeski defensor zagra w JKH GKS Jastrzębie

27.05.2024 07:25 | 0 komentarzy | dud

W nowym sezonie barwy JKH GKS Jastrzębie reprezentował będzie młody czeski defensor Jakub Žůrek.

Czeski defensor zagra w JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ten pochodzący z Liberca 22-letni zawodnik w minionych rozgrywkach pokazał się z dobrej strony jako obrońca Comarch Cracovii, ale ma za sobą także debiuty w czeskiej Tipsport Extralidze, szwedzkiej SHL oraz występy w reprezentacji swojej ojczyzny w Mistrzostwach Świata do lat osiemnastu.

Jakub Žůrek (Żurek) w minionych rozgrywkach miał już okazję odwiedzić Jastor jako obrońca "Pasów", a zatem obiekt nie będzie dla niego całkowitą niewiadomą. Czech zaliczył 46 ekstraligowych meczów, zdobywając dwie bramki i asystując przy kolejnych siedmiu. Trener Rudolf Rohaczek ufał w umiejętności swojego młodego podopiecznego, desygnując go do pierwszej formacji. 

Nowy zawodnik rozpoczynał przygodę z hokejem w rodzinnym Libercu. W miejscowych Białych Tygrysach (Bili Tygri) występował aż do 2020 roku, przechodząc kolejne szczeble szkolenia i zaliczając powołania do młodzieżowych kadr Czech. W sezonie 2018/19 zadebiutował na zapleczu czeskiej ekstraligi w barwach HC Benatky n. Jizerou (wypożyczenie) i te seniorskie doświadczenie kontynuował do 2020 roku, kiedy to wyjechał do Szwecji, do IK Oskarshamm. Na tyle dobrze prezentował się w młodzieżowej drużynie tego klubu, że zaliczył dwa epizody w słynnej szwedzkiej SHL. Następnie zanotował wypożyczenie do trzecioligowca z Kumli, po czym dwa lata temu wrócił do Czech. Przez Liberec, Benatky n. Jizerou oraz doskonale znany HC Frydek-Mistek trafił w 2023 roku do Comarch Cracovii.

Poza wspomnianymi epizodami w czeskiej i szwedzkiej ekstraklasie głównym atutem Jakuba Żurka jest doświadczenie wyniesione z czterech sezonów z drugiej ligi czeskiej. 

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl