Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

Nowiny.pl mistrzem RLPS

16.04.2011 21:48 | 32 komentarze | WiZ

Po raz pierwszy w historii amatorskiej ligi siatkówki RLPS, Nowiny.pl triumfowały w tych rozgrywkach. W sobotnim finałowym meczu Nowiny.pl pokonały AiR Team monsun.com.pl 3:2, w tie-breaku 24:22.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane obie drużyny zagrały na podobnym poziomie. Pierwszy set wygrał Monsun 25:21, w drugim Nowiny minimalnie pokonały przeciwnika 25:23. W trzecim secie Nowiny uzyskały bardzo dużą przewagę wygrywając już 20:11, przeciwnik odrobił kilka punktów, ale ostatecznie set skończył się zwycięstwem Nowin 25:17. W czwartym karta się odwróciła i Monsun powrócił do gry wygrywając z dużą przewagą 25:16, doprowadzając do tie-breaka. Wszystko rozstrzygało się w piątym secie, w którym każda z drużyn mogła zwyciężyć. Przy stanie 13:11 Nowinom brakowały dwie piłki do zwycięstwa i zaczęły gubić punkty. Przy stanie 14:13 Nowiny nie wykorzystały meczbola. Od tego momentu to jednej to drugie drużynie do zwycięstwa brakowało jednego punktu. Ostatecznie to Nowiny mogły się cieszyć ze zwycięstwa wygrywając tie-break 24:22.

W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się ekipa Lunatycy OSiR, która pokonała po zaciętym spotkaniu Enter El-Bis Instal 3:2.

AiR Team monsun.com.pl - Nowiny 2:3 (25:21, 23:25, 17:25, 25:16, 22:24)