Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

W Nędzy trwa nabór wniosków o dotacje na usuwanie azbestu

03.03.2020 08:48 | 0 komentarzy | d

Nędza ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie zadań zgodnych z gminnym programem usuwania wyrobów zawierających azbest przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W Nędzy trwa nabór wniosków o dotacje na usuwanie azbestu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Dofinansowanie może obejmować demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest – informuje urząd. Osoby zainteresowane wsparciem zobowiązane są do złożenia stosownego wniosku w miejscowym urzędzie do 13 marca. – Dofinansowanie będzie uzależnione od zakresu przeprowadzonych prac oraz uzyskanej ceny za wykonanie usługi w ramach przeprowadzonego przez gminę stosownego postępowania zamówienia publicznego – przekazuje urząd.

Maksymalne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach może wynieść:

  1. do 100% kosztów kwalifikowanych zadania, lecz nie więcej niż 800 zł/Mg odpadu zawierającego azbest na zadanie obejmujące demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest dla I stopnia pilności;
  2. do 90% kosztów kwalifikowanych zadania, lecz nie więcej niż 720 zł/Mg odpadu zawierającego azbest na zadanie obejmujące demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest dla II i III stopnia pilności;
  3. do 100% kosztów kwalifikowanych zadania, lecz nie więcej niż 600 zł/Mg odpadu zawierającego azbest na zadanie obejmujące zbieranie, transport i unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest.

Pozostałe koszty, jak podkreślają w urzędzie, poniesie beneficjent końcowy, czyli wnioskujący o dofinansowanie właściciel nieruchomości.

Wnioski o dofinansowanie dostępne są w urzędzie gminy oraz na stronie internetowej urzędu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 666 04 86.