ZAKSA tym razem lepsza od Jastrzębskiego

23.03.2013 18:17 | 21 komentarzy | dam

Sobotnia rywalizacja między Jastrzębskim Węglem a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych. Mimo dobrego początku jastrzębianie nie potrafili utrzymać przewagi.

Początek meczu zaczął się dobrze dla zawodników Jastrzębskiego Węgla. Siatkarze systematycznie zdobywali punkty cały czas będąc na prowadzeniu. Duża w tym zasługa Michała Łasko oraz jastrzębskiego bloku. Pierwszy set zakończył się bezapelacyjnym zwycięstwem pomarańczowych 25:15.

W drugiej odsłonie jastrzębianie podobnie jak wcześniej utrzymywali niewielką przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z dwupunktową przewagą. Po wznowieniu gry zespół Daniela Castellaniego rozpoczął odrabianie strat (10:12). Wtedy trener Jastrzębskiego Węgla, Lorenzo Bernardi, poprosił o przerwę. Gospodarze nie potrafili jednak skutecznie przeszkodzić kędzierzynianom. Drugi set zakończył się autową zagrywką Roba Bontje.

Kolejny set zaczął się pomyślnie dla zawodników ZAKSY. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili pięcioma punktami. Jastrzębianie nie umieli stawić czoła skutecznym atakom gości (7:13). Michał Łasko zdołał odrobić kilka punktów, ale nie na tyle by zagrozić swoim rywalom. Trzeci set również padł łupem gości (22:25).

Początek ostatniego seta dawał nadzieję dla podopiecznych Lorenzo Bernardiego. Przeszkodziła im jednak zagrywka Fontelesa. Goście ponownie objęli prowadzenie przed pierwszą przerwą. Jastrzębianie zaczęli atakować i doprowadzili do remisu (14:14). Przez chwilę toczyła się walka punkt za punkt, ale ostatecznie to zawodnicy ZAKSY byli górą. Mecz zakończył się asem serwisowym Fontelesa. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 1:1.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:15, 23:25, 22:25, 20:25)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Tischer, Holmes, Bontje, Kubiak, Gierczyński, Wojtaszek (libero) oraz Violas, Martino, Malinowski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rouzier, Zagumny, Gladyr, Wiśniewski, Fonteles, Ruciak, Gacek (libero) oraz Możdżonek, Mineiro