Hokeiści wygrywają z Tychami! JKH GKS w finale!

09.03.2013 21:33 | 20 komentarzy | dam

W sobotnim meczu JKH GKS Jastrzębie wygrał z GKS-em Tychy aż 4:0! W tym spotkaniu tyszanie nie mieli szans - to jastrzębianie rządzili na lodowisku.

Można było się spodziewać, że już od początku spotkania rywalizacja będzie stała na wysokim poziomie. Tak też było. W 8. minucie świetnym strzałem popisał się Maciej Sulka, który czekając na zmianę zwolnił grę i jakby od niechcenia uderzył krążek w kierunku bramki. Ten gol z połowy lodowiska zaskoczył wszystkich! Mimo waleczności tyskich hokeistów, kolejną bramkę zdobyli jastrzębianie. W 15. minucie Sobeckiego oszukał Petr Lipina. Pierwsza tercja z powodów technicznych zakończyła się 4 minuty przed czasem. Powodem była awaria drzwi w boksie gości.

Ostatnie minuty pierwszej tercji dokończono po przerwie. Wtedy też w 19. bramkarz z Tychów broniąc odbił krążek bezpośrednio pod kij Petra Lipiny, a ten dopełnił tylko formalności. Było już 3:0! Ten wynik na pewno nie napawał optymizmem aspirujących do medalu tyszan. Równa walka trwała aż do 36. minuty kiedy czwartego gola dla JKH GKS Jastrzębie strzelił Patryk Kogut.

W trzeciej tercji jastrzębianie grali już spokojnie i w pełni kontrolowali grę. Hokeiści GKS-u Tychy ciągle jednak tworzyli groźne akcje. Żaden z nich nie zdołał pokonać świetnie broniącego w tym spotkaniu Kamila Kosowskiego. W ostatniej odsłonie było już jasne, że przyjezdni nie zmienią losów spotkania. Tym samym JKH GKS Jastrzębie pierwszy raz w historii awansował do finału Polskiej Ligi Hokejowej! W finale zmierzy się z Ciarko Sanok lub Comarch Cracovią.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
1:0 (07:47) Sulka
2:0 (15:00) Lipina - Danieluk - Zatko
3:0 (18:38) Lipina - Górny - Kral (5/4)
4:0 (36:24) Kogut - Marzec

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko, Danieluk (2), Kral, Lipina (4) - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Kapica, Prochazka, Urbanowicz - Labryga, Sulka (2), Zdenek (2), Słodczyk, Bordowski (2) - Bryk, Dąbkowski (2), Marzec (2), Maciej Rompkowski, Kogut.

GKS Tychy: Sobecki - Jakesz (4), Dutka (4), Bagiński (2), Szimiczek, Baranyk - Zion, Csorich, Pasiut, Da Costa, Łopuski - Sokół, Majkowski, Janosz, Parzyszek, Bernat (9+20)- Wanacki, Ciura, Witecki, Galant, Guzik (2).