środa, 27 listopada 2024

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

National Geographic poleca Żelazny Szlak Rowerowy

21.02.2024 14:07 | 33 komentarze | ż

"Ta trasa wygląda jak spełnienie marzeń większości rowerzystów" - pisze o Żelaznym Szlaku Rowerowym portal internetowy magazynu National Geographic.

National Geographic poleca Żelazny Szlak Rowerowy
Żelazny Szlak Rowerowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autorzy artykułu już w tytule stwierdzają, że "Żelazny Szlak Rowerowy pozwala odkryć piękno Śląska". Podkreślają również, że jest to trasa będąca spełnieniem marzeń większości rowerzystów. Jakimi argumentami popierają tę tezę?

- Jest (trasa - przyp. red) świetnie oznakowana (choć trzeba wziąć pod uwagę, że logotypy są inne po obu stronach granicy), z gładką nawierzchnią, na której poradzą sobie nawet rowery szosowe (krótki odcinek szutrowany w razie konieczności łatwo ominąć) i w przeważającej większości odseparowana od ruchu samochodowego - wyliczają dziennikarze portalu national-geographic.pl.

Po stronie "plusów" trasy rowerowej znalazły się też rozciągające się z niej widoki - na nieczynną kopalnię Jas-Mos, jeziora, pola i lasy.

Zarówno na atrakcje, za jaką uznana została m.in. nieczynna kopalnia Jas-Mos, jak i nieoficjalne miejsca - jeziora, pola, lasy. National Geographic zwraca także uwagę na możliwość rozpoczęcia rowerowej wycieczki po Żelaznym Szlaku Rowerowym w dowolnym miejscu.

- Szlak jest trasą okrężną, więc da się wystartować w dowolnym miejscu (zazwyczaj Godów lub Jastrzębie Zdrój). I na tyle łatwy, że mogą się nie niego wybrać nawet najmłodsi rowerzyści - można przeczytać na portalu internetowym National Geographic.

Wszystko to sprawia, że autorzy materiału postanowili określić Żelazny Szlak Rowerowy "jedną z najbardziej atrakcyjnych tras rowerowych na całym Śląsku i polsko-czeskim pograniczu".

National Geographic już po raz kolejny docenia trasę i uroki Żelaznego Szlaku Rowerowego. W ubiegłym roku w organizowanym przez portal internetowy plebiscycie Cuda Polski, trasa rowerowa została uznana za cud woj. śląskiego.

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój, oprac. ż