Czwartek, 28 listopada 2024

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

"Jadę za pijanym kierowcą" - świadek dał znać jastrzębskiej policji

08.11.2022 08:42 | 7 komentarzy | sqx

Policjanci z Jastrzębia chwalą postawę świadka, który - podejrzewając, że kierowca jadący przed nim jest pijany - poinformował o tym funkcjonariuszy. W czasie kontroli okazało się, iż prowadzący auto 44-latek ma ponad 2 promile alkoholu.

"Jadę za pijanym kierowcą" - świadek dał znać jastrzębskiej policji
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz" prowadzona jest od września 2011 roku. / fot. Policja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Reakcja świadka pomogła wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę. W sobotę około 20:25 dyżurny jastrzębskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od świadka, który powiadomił, iż jedzie za kierowcą, który prawdopodobnie jest pijany.

Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał na ulicę Niepodległości jastrzębską drogówkę, którzy zatrzymali ujętego przez świadka 44-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Policjanci również zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy

- przekazuje rzecznik st. asp. Halina Semik.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia świadków, 44-letni kierowca w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Grożą mu za to nawet 2 lata pobytu w więzieniu.

"Nie reagujesz akceptujesz" przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki kolejnej właściwej reakcji świadków policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę - podsumowuje policja.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze, jednocześnie chwaląc zachowanie świadka:

Na ręce zgłaszającego interwencję za wzorową i godną naśladowania postawę składamy serdeczne podziękowania za pomoc i ujęcie nietrzeźwego kierowcy, który poruszając się drogami naszego miasta stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak również pozostałych użytkowników dróg. Wyrażając jednocześnie podziw dla odwagi zgłaszającego i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował.

Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz" prowadzona jest od września 2011 roku. Głównym jej celem jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa oraz zwiększenie liczby zatrzymań ich sprawców w trakcie lub bezpośrednio po ich dokonaniu, poprzez pogłębienie świadomości obywatelskiej oraz wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa.