Rowery wracają do Jastrzębia
Od 1 czerwca mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i turyści będą mogli wypożyczać rowery publiczne. W mieście dostępne będą 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń i 30 rowerów.
- Tym razem mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju będą mieli do dyspozycji system sprawdzony w ponad 30 miastach w Polsce. Jesteśmy m.in. w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu i Opolu, w tym roku z rowerów Nextbike będzie też można skorzystać w Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Tychach, Pszczynie i Kędzierzynie-Koźlu. To ważna informacja, ponieważ z każdego systemu Nextbike Polska można korzystać za pomocą tego samego konta użytkownika. Nie trzeba więc będzie osobno rejestrować się w kilku miastach Tylko w ubiegłym roku przeprowadziliśmy programy pilotażowe aż w sześciu miastach. To doskonały sposób na poznanie przez miasto i mieszkańców systemu rowerów publicznych Nextbike. Legnica, Radom, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle czy Pszczyna to miasta, które właśnie po udanych wdrożeniach pilotażowych postanowiły uruchomić pełnowymiarowe systemy roweru miejskiego - tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.
System rowerowy w Jastrzębiu-Zdroju zostanie uruchomiony 1 czerwca, a rowery będzie można wypożyczać do końca października. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie bezpłatne. Nowością będą rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. Aby wypożyczyć rower, wystarczy zarejestrować się w systemie i wpłacić opłatę inicjalną. Potem na terminalu należy wpisać swój numer telefonu, kod PIN oraz numer wypożyczanego roweru. Można też skorzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej Nextbike Polska. W tym rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. System wdroży Nextbike Polska, największy operator systemów rowerów miejskich w Polsce.
- Jastrzębie-Zdrój dla wielu sympatyków jazdy na rowerze jest wręcz idealnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności. W ubiegłym roku średni czas wypożyczeń rowerów miejskich w naszym mieście wynosił 50 minut, co było ewenementem w skali całej Polski. Mam nadzieję, że obecnie również będą one służyć mieszkańcom zarówno w codziennej komunikacji, jak i w celach rekreacyjnych - podsumowuje Anna Hetman, prezydent miasta.
Komentarze
23 komentarze
Ostatnio było więcej, bo 44 rowery, więc teraz coś jest nie tak....
WOW 30 rowerów i 4 stacje. Coś czytałem ok rok temu, że miasto będzie rozwijać 'inwestycje', a stacje będą rozstawiane w różnych punktach miasta. A teraz będzie mniej rowerów. I to dopiero od czerwca. Śmieszne... dobrze, że się stąd wyprowadzam... Moje podatki są ewidentnie marnotrawione... ale chwila, przecież będzie nowa inwestycja. LEDY zamontują na Piłsudskiego... To będzie dopiero szał...
No i co z tego? Lepiej było kupić rowery na własność. Nr 44 rowery miasto straciło 153 tys zł. Po sezonie nie było ani rowerów ani kasy. To samo będzie w 2018 r. 30 rowerów z koszyczkami Miasto wyda też tyle i znowu jesienią nie będzie kolejnej kasy ani rowerów!!! Brak myślenia panującej kosztuje nas bardzo dużo i stanowczo za dużo!!!!
@Alex
UM to juz prawdziwy kombinat. Sam produkuje problemy, ktorych potem nie potrafi rozwiazac, wiec zatrudnia kolejne osoby. Pracownicy UM, wlacznie z Pania Prezydent, zupelnie zatracili juz poczucie, ze pelnia role uslugowa dla mieszkancow. Zajmuja sie sami soba i roznymi pierdolami, jak np. tzw. sesje RM, z ktorych nic nie wynika.
I się zaczęło,bo mało płacą,bo Chińczycy,w Jastrzębiu płacą dużo ale w Biedronce (jest ich 10) albo w Lidlu, poza tym żadnych zakładów produkcyjnych ale miasto się rozwija....
Jak ci się tu nie podoba to wyjedz do Wodzislawia lub na Kamczatkę !!!
@Alex---w Żorach się pracuje,w Jastrzębiu odpoczywa ;)
Do Alex
Posłuchaj w jakim języku ci w Żorach się porozumiewają. Dla tych właśnie jest kasa a dla rodaków dużo mniejsza.
Ile rowerów było ostatnio?
Jakoś w Żorach mają ludzi do pracy,i stawiają kolejne hale produkcyjne a na tym zadupiu (jastrzębie)psy dupami szczekają...
"W ubiegłym roku średni czas wypożyczeń rowerów miejskich w naszym mieście wynosił 50 minut, co było ewenementem w skali całej Polski"
W tym roku miasto pragnie sukces powtorzyc, dlatego liczbe rowerow zmiejszono o 30%.
Rowery cieszyly sie zainteresowaniem, wiec beda mniej dostepne.
"ludzi brak do pracy"
Jak placa po 400EUR, to nie dziwota.
Januszek a zpomniałeś dodać że i ludzi brak do pracy. Pytaj przedsiębiorców a nie rób zamieszania.
Wiecie co my robimy tymi rowerami ..my otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wymyślone , i to nie jest nasze ostatnie słowo , one odpowiadają żywotnym potrzebom całego społeczeństwa , to są rowery na skalę naszych możliwości. I nikt nie ma prawa się przyczepić. Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.
trochę późno te rowery jak od 1 czerwca
Rowery, OWN, a inwestycji i ściaganie firm - brak.
Kolorytem określam tę konkretną możliwość spędzenia wolnego czasu jaką oferuje ci rower. Nie pracuję w UM natomiast jestem sympatykiem bractwa rowerowego. Miłego dnia.
@do Radio Teheran
Lakasz wszystko, co UM wciska jak mlody pelikan?
Miala byc inwestycja - jest zakup uslugi. Mial byc pilotaz, w kolejnym roku po pilotazu ograniczono znacznie zakres przedsiewziecia. Wyglada na to, ze UM wyciska temat na sile, by uniknac szkody wizerunkowej w roku wyborczym. Byle bylo byle jakie byle co.
Tak i rowery latają a nie jeżdzą na dwóch kółkach jak rok temu. Kierownica też jakaś taka jakby inna :)
Inny system niz w zeszlym roku, inne rowery. Nic wiec nie wraca.
Jaki jest koszt tego przedsięwzięcia w bieżącym roku kalendarzowym??? W ubiegłym roku zmarnowano aż tyle milionów zł i nie ma ani rowerów ani kasy. W tym roku powtórka z rozrywki. Czy nie lepiej kupić rowery na majątek Miasta, będzie dużo taniej i lepiej!!!!
Co nazywasz kolorytem , już w pracy w UM.
Fajna sprawa, miasto zyskuje koloryt. Brawo UM.