Jastrzębska i czeska straż miejska o przestępczości narkotykowej
Jastrzębską Straż Miejską odwiedzili przedstawiciele odpowiednika tej służby z Karwiny. Mundurowi wymienili się doświadczeniami na temat przestępczości narkotykowej oraz łączności radiowej, za pomocą której porozumiewają się funkcjonariusze.
Projekt polegał będzie na modernizacji posiadanego przez Straż Miejską w Jastrzębiu-Zdrój sprzętu łączności radiowej, aby umożliwić ponadgraniczn porozumiewanie się z czeskimi odpowiednikami Straży Miejskiej w Karwinie. System łączności stosowany obecnie przez jastrzębską jednostkę opiera się na dystrybucji sygnału radiowego poprzez kanały analogowe. Taki sposób łączności ogranicza zasięg jej oddziaływania wyłącznie do terenu miasta. Działania zaplanowane w projekcie przewidują zmianę pasma dystrybucji na cyfrowe, które pozwoli zwiększyć zasięg i umożliwić koordynowanie działań na znacznie większa skalę (m.in. dzięki systemowi GPS w urządzeniach).
Upływ czasu użytkowania posiadanego obecnie sprzętu łączności, poza oczywistymi usterkami spowodowanymi przez codzienną pracę, generuje także problemy z dostępem do części zamiennych czy też urządzeń peryferyjnych (ładowarki, anteny), które zostały już wycofane z produkcji.
Dodatkowo przeprowadzone zostaną działania profilaktyczne, które mają zabiegać eksperymentowaniu przez młodzież z narkotykami. Jastrzębscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w programie z zakresu profilaktyki uzależnień realizowanym w partnerskim mieście – Karwinie, gdzie obecnie stacjonuje specjalnie przygotowany, profilaktyczny pociąg Revolution Train. W dniach 20-21 kwietnia, około 300 uczniów z jastrzębskich placówek oświatowych uda się do naszych południowych sąsiadów, aby wziąć udział w tym niecodziennym, a jednocześnie bardzo popularnym w Czechach i Niemczech programie prewencyjnym.
Koszt całkowity projektu to 39 201,20 euro, a dodatkowo działania Jastrzębia-Zdroju wsparte zostały kwotą 1176,46 euro z budżetu państwa. Wizyta, która stanowiła cenną okazję do wymiany doświadczeń, odbyła się w ramach projektu transgranicznego „Łączność ponad granicami – zintensyfikowanie komunikacyjnego potencjału SM z Jastrzębia-Zdroju z MP Karvina”.
Komentarze
14 komentarzy
Jeżeli jesteś w stanie wszystko udowodnić to nie powinieneś teraz siedzieć przed klawiaturą, ale składać właśnie zawiadomienie o popełnieniu przestępstw na Krakowskiej w prokuraturze i przedstawić te dowody.
To, że czynności nie są podejmowane ma związek z czym? Z wykazem środków odurzających i substancji psychotropowych, trudno jest wykazać czym diler handluje, tymi dzisiejszymi wynalazkami. Kto ma w tej materii wiedzę proszę o kom.
Dilerka w Jastrzębiu ma się doskonale. Jest handelek stacjonarny, jest handelek z samochodu. Można bardzo dobrze zarobić na tym interesie bez wychodzenia z domu. Ćpuny z dnia na dzień w gorszym stanie. Ale kogo to obchodzi. Tego z jakiś przyczyn nikt nie kontroluje. Koszt w złotych projektu 164.645,00 zł. Zrobią zdjęcia, że coś odbyło się, opublikują i na tym koniec. Jestem wstanie to wszystko udowodnić. Do 12:43 bardzo się mylisz.
Wystarczy, że wezwą patrol Policji i przytrzymają ćpunów lub dilera do ich przyjazdu.
Jesteś ćpunem, więc słabo rozumujesz, choć jesteś przekonany o swej genialności. Buuu ha ha !!!
Straż Wiejska i narkotyki co mają wspólnego, nawet jak komuś wypadnie z kieszeni podczas legitymowania obywatela to nie będą wiedzieli co zrobić., ha, ha
Tępić ćpunów
Radio Teheran ty cały czas przypalasz w swoich komentarzach ale głupa
Radio Teheran Ty nie komunikujesz się, ty nadajesz komunikaty których nikt nie rozumie. Dlatego uzewnętrzniasz się na tym portalu.
W pracy komunikuje sie ze wspolpracownikami z Niemeic, Wegier, USA, UK i Indii.
Uzywamy do tego istniejacych lacz internetowych, bo to jest tanie, niezawodne, bezpieczne i ustandaryzowane.
Jastrzebska SM musi wydac 40 tys. ? na jakis badziew, bo inaczej - mowia nam - nie dodzwoniliby sie do kolegow z Czech, tj. kilka kilometrow.
Jak się ma ten szczyt nowoczesności do tego że .....Voyager-1 jest sondą kosmiczną, którą wystrzelono w 1977 roku. Urządzenie ponad pięć lat temu przekroczyło tak zwaną heliopauzę i znajduje się obecnie w przestrzeni międzygwiezdnej.NASA zdołała po 37 latach uruchomić silniczki sondy Voyager-1, którą wystrzelono w 1977 roku. W ten sposób statek udało się obrócić w taki sposób, aby był skierowany w stronę Ziemi , a wy tu takie tam koszałki o łączności międzymiastowej.
Normalnie XXI wiek
Ale bym coś przykopcił.
Miasto pod kontrolą