Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Kartka z kalendarza: Odra Wodzisław kontra Lech Poznań

07.05.2024 08:00 | 0 komentarzy | kama

Odra Wodzisław wygrała z drużyną Lecha Poznań 2:0. Lech Poznań, wicelider tabeli polskiej ekstraklasy nie sprostał wodzisławskiej Odrze.

Piłkarze gości w ciągu całego meczu stworzyli zaledwie pięć sytuacji, które mogły zagrozić bramce Grzegorza Tomali. Odra grając niezłą piłkę chciała szybko zdobyć bramkę. Udało się to w II połowie meczu, która rozpoczęła się od zmiany w szeregach wodzisławian. Z boiska zszedł żegnany brawami Paweł Sibik, zaś do gry włączył się Rafał Policht. Wystarczyło mu zaledwie sześć minut gry, by strzelić bramkę. Jan Woś przedzierając się lewą stroną boiska, minął dwóch zawodników Lecha, po czym dokładnie dośrodkował na pole karne do Polichta. Po pięknej główce było już 1:0. W 85 minucie Rafał Policht znajdujący się kilka metrów za linią środkową wysunął piłkę do Mariusza Nosala, a ten mijając Kokoszanka trafił do siatki. Wynik meczu był przesądzony.