imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

SMS Racibórz na samym szczycie w klasyfikacji Szkolnego Związku Sportowego

21.10.2013 22:18 | 0 komentarzy | kozz

W Sosnowcu w pięknej auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Jana Kiepury, odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014, połączona z obchodami jubileuszu 60–lecia działalności Szkolnego Związku Sportowego w Polsce.

Uroczystości były też doskonałą okazją, by wyróżnić najlepsze szkoły podstawowe, gimnazja i licea województwa śląskiego, które brały udział w sportowych zmaganiach w zeszłym roku szkolnym. We współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych, Gimnazjum Sportowe w Raciborzu w klasyfikacji końcowej zajęło 2. miejsce. Na ten sukces złożyły się punkty zdobyte przez młodych sportowców w biegach przełajowych w klasyfikacji drużynowej w lekkiej atletyce, sztafetach pływackich, orientacji sportowej, szachach, badmintonie i piłce nożnej. W imieniu SMS Racibórz okazały puchar odebrali Dariusz Szymczycha – wicedyrektor do spraw sportu oraz trenerzy Joanna Skalik i Piotr Krużołek. W finale „Licealiady” w rywalizacji chłopców ze szkół średnich, było jeszcze lepiej. Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu zajął 1. miejsce. Liga lekkoatletyczna, biegi przełajowe, tenis stołowy, orientacja sportowa i sprawni jak żołnierz, to dyscypliny, które zapewniły ZSOMS Racibórz pierwszą pozycję w tej prestiżowej klasyfikacji. Trenerzy Kazimierz Stępień, Rafał Bałys i Dariusz Szymczycha mieli przyjemność odebrać puchar i dyplom za to osiągnięcie.

Trenerzy SMS-u Racibórz otrzymali także nagrody indywidualne. Joanna Skalik zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkiej klasyfikacji sportów indywidualnych w kategorii młodzików o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego. Natomiast Kazimierz Stępień w podobnej klasyfikacji z tą różnicą, że w kategorii juniorów, zajął trzecie miejsce. Dodajmy, że w klasyfikacji podstawówek najlepszy był także Racibórz. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 15. Natomiast w klasyfikacji klubowej MKS–SMS Victoria Racibórz zajął – 2. miejsce. Podczas uroczystości najbardziej zasłużonym osobom, które działają w sporcie szkolnym, wręczono nagrody Śląskiego Kuratorium Oświaty, medale Komisji Edukacji Narodowej i medale 60–lecia Szkolnego Związku Sportowego. Te ostatnie wyróżnienia z Raciborza otrzymali – Ewa Lewandowska – dyrekcja ZSOMS, Jerzy Pośpiech - PWSZ i Sławomir Szwed – prezes MKS-SMS Victoria, a medal KEN – Janusz Obarymski. Inaugurację sportowego roku szkolnego swoją obecnością zaszczycili między innymi: posłowie Wojciech Ziemniak i Jarosław Pięta, a Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego reprezentowali – Marcin Chęciński, wicemarszałek i Ewa Lewandowska, przewodnicząca Komisji Sportu Turystyki i Rekreacji.