Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Unia Racibórz - KKP Bydgoszcz 7:0. Hat-trick Emilii Zdunek

06.10.2013 08:32 | 0 komentarzy | kozz

Siedem goli drużynie z Bydgoszczy wbiły piłkarki prowadzone przez trenera Remigiusza Trawińskiego. Unitki zadanie miały ułatwione, bo już pierwszych minutach czerwoną kartkę za faul na Patrycji Wiśniewskiej dostała bramkarka przyjezdnych.

Piłkarki RTP Unia Racibórz w generalnej próbie przed czekającym je w czwartek meczem 1/16 Ligi Mistrzów urządziły sobie ostre strzelanie na Zamkowej pokonując KKP Bydgoszcz  7:0.

Przeciwniczki nie były dla unitek równorzędnym rywalem i niezbyt wysoko zawiesiły poprzeczkę. Duże znaczenie dla losów meczu miał faul w 7. minucie bramkarki z Bydgoszczy poza polem karnym. Zatrzymała ona wychodzącą na czystą pozycję Wiśniewską. Za to wykroczenie została ukarana czerwoną kartką. Dodatkowo po przyznanym rzucie wolnym piłkę w siatce umieściła Anna Żelazko.

Grające w dziesiątkę przyjezdne ograniczały się od tej chwili tylko do obrony własnej bramki. W 20. minucie było już 2:0 zespołową składną akcję wykończyła Zdunek. Osiem minut później po asyście Patrycji Wiśniewskiej po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Anna Żelazko. Wynik do przerwy ustaliła w 33. minucie rozgrywająca bardzo dobre zawody Emilia Zdunek.

Po przerwie przed szansą strzelenia honorowej bramki były przyjezdne, które egzekwowały rzut karny po przypadkowej ręce w naszym polu karnym. Jednak strzał z wapna obroniła Katarzyna Jankowska. Potem wszystko wróciło do normy i kolejne sytuacje miały unitki. W 61. minucie na listę strzelczyń wpisała się Patrycja Wiśniewska po asyście Anny Żelazko. Na 6:0 podwyższyła dwie minuty później Natasza Górnicka, a wynik końcowy w 73. minucie ustaliła strzelając swoją trzecią bramkę Emilia Zdunek.

W meczu nie zagrały jeszcze Chinasa i Konsek, które będą jednak do dyspozycji trenera Remigiusza Trawińskiego w czwartkowym meczu w Turcji.

Na mecz pucharowy unitki wyruszą już w najbliższy poniedziałek. Klubowy autokar zawiezie piłkarki do Wiednia, a stamtąd już samolotem zespół poleci do Izmiru.

Aktualny lider tabeli: Medyk Konin wygrał na wyjeździe z AZS Wrocław aż 6:0.

RTP Unia Racibórz - KKP Bydgoszcz 7:0 (4:0)
Emilia Zdunek 20., 33., 73., Anna Żelazko 7., 28., Patrycja Wiśniewska 61., Natasza Górnicka 63.

RTP Unia Racibórz: Jankowska - Leśnik, Górnicka, Kasperska - Chudzik, Grzywińska, Mika (70. Rozmus), Kamczyk (60. Wieczorek) - Żelazko - Wiśniewska, Zdunek.