Wtorek, 16 lipca 2024

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

Julia Murach i Nicola Więcek brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Młodziczek

18 godzin temu | 0 komentarzy | ATy

W rozgrywanym w Wielkiej Nieszawce finałowym turnieju Mistrzostwach Polski Młodziczek w siatkówce plażowej startowały dwie drużyny reprezentujące MUKS Sari Żory. Julia Murach i Nicola Więcek brązowe medale wywalczyły po blisko godzinnej potyczce z rywalkami z ASTW Nowa Iwiczna.

Julia Murach i Nicola Więcek oraz trener Adam Michna z brązowymi medalami MP

Do turnieju finałowego zakwalifikowanych zostało 16 drużyn. Wśród nich znalazły się dwie ekipy z Żor: duety Mariia Ausheva / Alicja Skaba oraz Julia Murach / Nicola Więcek.

Mariia i Alicja wygrały swoje pierwsze spotkanie, lecz w dwóch kolejnych musiały uznać wyższość rywalek i ostatecznie zakończyły rywalizację na 9. miejscu.

Z kolei Julia i Nicola w walce o finał uległy późniejszym triumfatorkom całego turnieju, parze Inez Chmielewska / Jagna Grosicka z Volley Wrocław, jednak pozostawały w grze o trzecie miejsce. W trwającym dokładnie 59 minut trzysetowym spotkaniu zawodniczki z Żor zachowały więcej sił i ostatecznie wygrały 2:1 (21:16, 13:21, 15:12).