Wtorek, 16 lipca 2024

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

Odra Wodzisław zremisowała z trzecioligowcem

17 godzin temu | 0 komentarzy | dud

Odra Wodzisław rozegrała drugi letni sparing. Przeciwnikiem była trzecioligowa Podlesianka Katowice.

Pierwsza połowa nie zaczęła się dobrze dla Niebiesko-Czerwonych, gdyż już w pierwszych minutach stracili bramkę. Od razu wzięli się za odrabianie, kreując parę sytuacji. W późniejszym etapie meczu Marcin Oślizlok wywalczył rzut karny. Pewnym strzałem w prawą stronę bramki, napastnik Odry wyrównał na 1:1. Do końca połowy mieli jeszcze parę sytuacji, lecz żadnej z nich nie wykorzystali i po pierwszych trzech kwadransach było 1:1.

Od początku drugiej połowy Odra ruszyła na bramkę Podlesianki. Podopieczni Michała Czyża cały czas tworzyli sobie sytuacje, ale tak jak w pierwszej połowie nie potrafili ich wykorzystać. W końcu po dobrej akcji, Bartosz Laskowski strzałem z „szesnastki” wyprowadził Odrę na prowadzenie. Wodzisławianie poszli „za ciosem” i po kilku minutach prowadzili już 3:1, gdy po wrzutce Jakuba Pawełka z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował zawodnik z Katowic. To jeszcze nie był koniec emocji na boisku w Nieboczowach. W 89 minucie strzałem z rzutu wolnego zawodnik gości zdobył bramkę na 3:2, a dwie minuty później wyrównali na 3:3.

Teraz zawodników Odry czeka obóz dochodzeniowy, a w najbliższą środę rozegrają kolejny sparing. Na Gosław przyjedzie Polonia Nysa i o godzinie 18:00 zmierzy się z Niebiesko-Czerwonymi.

Odra Wodzisław - Podlesianka Katowice 3:3 (1:1)

bramki dla Odry: Oślizlok, Laskowski, gol samobójczy.

skład Odry:

I Połowa: Zając – Słodowy, Karwot, Wodnicki, Białas, Kłosek, Kalisz, Glenc, Gajda, zaw. testowany, Oślizlok.

Ponadto wystąpili: Mucha, Miensopust, zaw. testowany, Wilczek, Laskowski, Pawełek, zaw, testowany, Jakubowski.

źródło: odra.wodzislaw.pl