Wtorek, 2 lipca 2024

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Justyna Święty-Ersetic wywalczyła na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy dwa medale - brąz i srebro

29.06.2024 23:38 | 0 komentarzy | ma.w
  • W piątek 28 czerwca w starcie z godz. 21.10 z czasem 52,13 sek. raciborzanka dobiegła do mety w rywalizacji na 400 m w finale krajowych mistrzostw rozegranych w Bydgoszczy.
  • Wygrała Natalia Kaczmarek z rezultatem 50,77 sek.
  • Święty-Ersetic biegła również w barwach katowickiego AWF w sztafecie 4x400 m - tu wywalczyła z drużyną srebrny krążek MP.
Trzy najlepsze sprinterki na 400 m w 2024 roku w Polsce/screen TVP Sport

Drugie miejsce zajęła Marika Popowicz-Drapała, osiągając rekord życiowy na 400 m - 51,42 sek.

Zwyciężczyni biegu finałowego podkreśliła, że warunki pogodowe się wyciszyły w wieczornym biegu i nie było już upału. - Możemy teraz trenować spokojnie do Paryża. W

Londynie pobiegniemy ostatni sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi. Przed nami dwa starty na Diamentowych Ligach, jeden w Paryżu, drugi w Londynie - mówiła Natalia Kaczmarek w TVP Sport.

Święty-Ersetic pobiegła również w sztafecie 4x400 m w barwach AZS AWF Katowice. W tej rywalizacji śląska drużyna zdobyła srebro w składzie: KORZUCH Julia, GUZOWSKA Martyna, TKOCZ Zofia i ŚWIĘTY-ERSETIC Justyna. Wygrała ekipa z Warszawy.

Święty-Ersetic biegła w Bydgoszczy również w sztafecie i na ostatniej zmianie przesunęła swoją drużynę z 4 na 2 miejsce