Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Jastrzębie pożegnało Beatę Maksymow-Wendt

15.06.2024 10:04 | 6 komentarzy | KaBa

W sobotę w kościele pw. św. Brata Alberta mieszkańcy pożegnali Beatę Maksymow-Wendt – „Kruszynkę”. Wybitną judoczkę - dwukrotną mistrzynię świata (1993,1999) i trzykrotną mistrzynię Europy (1986,1991,1997) oraz trzykrotną olimpijkę z Barcelony (1992), Atlanty (1996) i Sydney (2000).

Jastrzębie pożegnało Beatę Maksymow-Wendt
Beata Maksymow-Wendt 1967-2024. Klub Judo Koka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W mszy świętej wzięli udział przedstawiciele władz miasta oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. W ten sposób oddano hołd wybitnej jastrzębiance, która na międzynarodowych arenach sportowych reprezentowała Polskę i odnosiła sukcesy.

Jest pomysł uhonorowania judoczki muralem na bloku

Kilka dni przed ostatnim pożegnaniem Beaty Maksymow-Wendt pojawiła się inicjatywa, aby uhonorować jej postać poprzez mural na jednym z jastrzębskich bloków. W tej sprawie każdy może podpisać internetową petycję skierowaną do władz samorządowych Jastrzębia-Zdroju z prośbą o wsparcie tej idei.

- Zapraszamy do wsparcia inicjatywy wykonania muralu upamiętniającego jedną z naszych najwybitniejszych zawodniczek judo, dwukrotną mistrzynię świata i multimedalistkę. Była wybitną mieszkanką naszego miasta Jastrzębia-Zdroju. Pani Beata odeszła i pozostawiła wielką pustkę. Jeżeli uda się zebrać odpowiednie wsparcie, złożymy petycję do Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój i zorganizujemy finansowanie - napisali pomysłodawcy muralu.

Projekt muralu „Kruszynki”. Fot. Facebook. com

Projekt muralu „Kruszynki”. Fot. Facebook. com