Wtorek, 26 listopada 2024

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Noc Muzeów w galerii, czyli myszy i Reksio [ZDJĘCIA]

17.05.2024 21:41 | 1 komentarz | KaBa

Jastrzębie-Zdrój już po raz kolejny włącza się w Noc Muzeów. Z tej okazji galeria „Epicentrum” zaprosiła na wieczór pełen atrakcji. Była wystawa, której myślą przewodnią stały się uczucia. Zaprezentowano ekspozycję pt. „Mysi świat”. Dla dzieci przygotowano pokaz filmów ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Noc Muzeów w galerii, czyli myszy i Reksio [ZDJĘCIA]
Filcowe figurki wzbudzały zainteresowanie. Fot. KaBa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wieczór w galerii „Epicentrum”, czyli myszy i Reksio

Wyjątkowy, piątkowy wieczór w Galerii Sztuki Epicentrum Miejskiego Ośrodka Kultury zaczął się od wernisażu zatytułowanego „Co robią uczucia”. O tej wyjątkowej wystawie mówiła Katarzyna Gardecka, podkreślając, że na początku była książka autorstwa Tiny Oziewicz z pięknymi ilustracjami Aleksandry Zając. Wybrane rysunki można oglądać w galerii. Warto na wystawę wybrać się z dziećmi, gdyż jest ona dobrą inspiracją do wartościowej rozmowy.

Kolejną odsłoną wieczoru w galerii były prace Stefanii Lachowicz, która stworzyła cykl filcowych figurek i lalek pod nazwą „Mysi świat”. Zachwycają one kunsztem i perfekcyjnym wykonaniem.  Ze zrozumiałych względów szczególnie interesowały się nią dzieci, ale nie tylko. Również dorośli byli pod wrażeniem wyobraźni i pomysłowości jastrzębianki, która je stworzyła.

Stefania Lachowicz stworzyła cykl figurek filcowych. Fot. KaBa

Stefania Lachowicz stworzyła cykl figurek filcowych. Fot. KaBa

W spotkaniu ze sztuką w różnych jej emanacjach brały udział także dzieci. Dla nich przygotowano strefę zabaw, przy współpracy z salą zabaw „Wesołkowo”. Najmłodsi obejrzeli bajki ich dziadków i rodziców, czyli „Przygody Bolka i Lolka” oraz serię z sympatycznym psem Reksiem.  Nie zabrakło chętnych na animacje dla dzieci, malowanie twarzy, układanie dużych klocków, czy kolorowanie rysunków.

Jastrzębska galeria „Epicentrum” tętniła życiem i w piątek, 17 maja, połączyła pokolenia. Zaprezentowano sztukę w rozmaitych odsłonach, będącą efektem twórczego poszukiwania człowieka, jego wrażliwości i umiejętności.