Sobota, 3 czerwca 2023

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Tajemnicze banery podgrzewają dyskusję. Każdy pyta, czy to już kampania? [FELIETON]

15.03.2023 11:05 | 21 komentarzy | ska

Każdy pyta, a to przecież oczywiste. Akcją społeczną raczej bym tego nie nazwał. Zasadnym pytaniem jest jednak, czyją twarz ujrzymy za niedługo, jako wybawcę od tych wszystkich problemów, które opisano na tajemniczych banerach. 

Tajemnicze banery podgrzewają dyskusję. Każdy pyta, czy to już kampania? [FELIETON]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tajemnicze banery podgrzewają dyskusję. Każdy pyta, czy to już kampania? [FELIETON]

W Jastrzębiu-Zdroju pojawiły się banery, które choć nie wyborcze, zdecydowanie wskazują na początek czyjejś kampanii. Na banerach zaprezentowano cytaty podpisanych imieniem i wiekiem mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, krytyczne w treści do obecnego zarządzania miastem. Opinie z banerów są jednak dość populistyczne i jednocześnie łatwe do obalenia.

Zobaczcie sami: fot. Czytelnik

fot. Czytelnik

fot. Czytelnik

fot. Czytelnik

Kolory użyte na materiałach również nie wskazują na żadne konkretne ugrupowanie, bo mamy tu zarówno róż i fiolet (barwy Lewicy), jak i kolory ciemnoniebieski oraz żółty, które często używane są przez Platformę Obywatelską. Jest też kolor czerwony, który może być kojarzony z obozem PiS. 

Przeszło mi przez myśl, czy to nie pomysł na kontrastową kampanię prezydent Anny Hetman. Bo przecież można by przytoczyć taką prostą krytykę i później zestawić ją z całą listą zmian w mieście, imprez i inwestycji, jednym słowem własnych zasług. Ale po tłumaczeniu urzędników, że to samowolka i nikt nie zwracał się o zgodę na zwieszenie materiałów m.in. w pasie drogowym, raczej odchodzę od tej koncepcji. 

Nie będę więc dywagować, kto za tym stoi, ale pewnie dowiemy się we właściwym czasie. Przypomnę tylko, że oficjalna kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, bo i terminu wyborów jeszcze nie ma. Wielu jastrzębian liczy jednak na to, że tajemnicze banery są jaskółką zmian, a być może ich inspiratorem jest ktoś zupełnie nowy na miejskiej scenie politycznej? 

O jastrzębskich tajemniczych banerach pojawiły się już nawet internetowe memy: