Dyrektor Łaźni Moszczenica rozpoczęła pracę
Prezydent Anna Hetman powołała dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica. Została nią Ewelina Budzińska-Góra. We wtorek nowa dyrektor rozpoczęła pracę.
Ewelina Budzińska-Góra jest specjalistką ds. promocji i zarządzania projektami z 15-letnim stażem i dużą znajomością branży kreatywnej w Polsce. Zarządzała wieloma projektami, w tym międzynarodowymi. Skutecznie wdrożyła strategię marki regionu czy system identyfikacji wizualnej w instytucji zatrudniającej ponad 1400 osób.
Wcześniej pracowała jako specjalistka w Dziale Marketingu Uniwersytetu Śląskiego. Tam koordynowała przygotowanie projektów oraz wdrożenie Systemu Informacji Wizualnej dla UŚ oraz brała udział w organizacji Śląskiego Festiwalu Nauki, w tym odpowiedzialna była za pomysł oraz przygotowanie serii paneli i aktywności dot. przestrzeni publicznej.
Współpracowała również z Grupą PTWP S.A. w Katowicach przy organizacji ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeń, konferencji naukowych i seminariów (4 Design Days, EEC Trends, European Economic Congress, HCC - Health Challenges Congress). Od 2009 roku pracowała w Urzędzie Marszałkowskim, w tym w latach 2015-2020 pełniła funkcję zastępcy dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej, gdzie opracowała i wdrożyła plan promocji województwa oraz realizowała strategię komunikacji marketingowej w zakresie budowy marki regionu. Współpracowała także z organizatorami znaczących wydarzeń w regionie: OFF Festiwal, Tauron Nowa Muzyka, Intel Extreme Masters, Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle, Silesia Maraton, Live Nations oraz wydarzeń gospodarczych jak: Europejski Kongres Gospodarczy czy Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Ukończyła prawo na Uniwersytecie Śląskim o specjalizacji prawo publiczne międzynarodowe, a także studia podyplomowe Akademia Rozwoju Regionalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Zarządzanie innowacją w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.
Ewelina Budzińska–Góra w swojej koncepcji funkcjonowania Łaźni Moszczenica wskazuje, że fundamentem instytucji jest bogactwo historyczne i społeczne miasta. Jej zdaniem nawiązywanie do przeszłości może pozwolić na stworzenie instytucji o niepowtarzalnym charakterze, przyciągającej uwagę i wyróżniającej się na tle innych obiektów w okolicy/regionie.
- Przygotowanie strategii Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica wraz z określeniem wizji i misji Instytutu jest kluczowym zadaniem. Ważne jest zaangażowanie istotnych interesariuszy wywodzących się z miasta, instytucji miejskich, przedsiębiorców działających na terenie miasta oraz innych osób z podmiotów z regionu. A także opracowanie spójnego wizerunku Instytucji budowanego przez konsekwentną komunikację atrakcyjności miejsca. Należy wykreować trend na odkrywanie atrakcji Łaźni poprzez szeroką promocję jej walorów - mówi Ewelina Budzińska-Góra.
Komentarze
44 komentarze
Na terenie przyszłego CPK pasą się owce , ale zarząd od roku już pobiera tłuste pensje .Łażnia jeszcze wyremontowana i nie wiadomo czy w ogóle powstanie , ale ciepłą posadka już jest i kasiurka płynie .Tak właśnie szasta się pieniędzmi z naszych podatków WIRUALNE PROJEKTY , ALE REALNE PIENIĄDZE SĄ WYDAWANE .
Wynagrodzenie pani dyrektor w mojej ocenie powinno byc podane do wiadomosci publicznej. Bo przeciez cala "instytucja" byla stworzona z pieniedzy podatnikow i za ich pieniadze bedzie utrzymywana
Strzelam - 15 netto? 20?
Łaźni jeszcze nie ma ale dyrektor już jest! Pani Prezydent działa błyskawicznie.
łazni jeszcze nie ma i dlugo nie bedzie. ... ale stanowisko dyrektora juz obsadzone. no tak na razie bedzie zarzadzac kupka gruzu. i tak sie robi kase w polsce