Sobota, 3 sierpnia 2024

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

Kolejne zwycięstwo JKH GKS w sparingu

21.08.2014 10:21 | 0 komentarzy | dam

W środę, 21 sierpnia, hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrali na swoim lodowisku sparing ze słowackim ekstraligowcem, MsHK Žilina. Jastrzębianie wygrali 2:1.

Wynik rozstrzygnął się w dwóch pierwszych tercjach. W pierwszej odsłonie to jastrzębianie byli lepsi. Trafienie zaliczył w 15. minucie Richard Bordowski. Drugi gol padł błyskawicznie w drugiej tercji. Zaledwie 12 sekund po jej rozpoczęciu, krążek do bramki wrzucił Filip Drzewiecki. W 30. minucie rywale ze Słowacji pokonali Davida Zabolotnego w bramce i strzelili, jak się okazało, honorowego gola.

Skład JKH był w tym meczu okrojony. Aż sześciu zawodników było nieobecnych. Przemysław Odrobny, Kamil Górny, Mateusz Bryk, Mateusz Rompkowski i Leszek Laszkiewicz pojechali na zgrupowanie reprezentacji. Nieobecny był też Maciej Urbanowicz, który z powodu choroby nie wyjechał na zgrupowanie kadry. W tym czasie Robert Kalaber miał okazję przetestować dwóch nowych zawodników - Jana Pernisa i Michala Benadika. Obaj to obrońcy pochodzący ze Słowacji.

JKH GKS Jastrzębie - MsHK Žilina 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
1:0 - 14:18 - Richard Bordowski - Tomasz Pastryk
2:0 - 20:12 - Filip Drzewiecki - Roman Němeček
2:1 - 29:54 - Jakub Drábek - Martin Hájnik

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Feć) - Němeček, Pastryk, Bordowski, Polodna, Kulas - Kantor, Protivný, Danieluk, Plichta, Ł. Nalewajka - Perniš, Benadik, Marzec, Steber, Drzewiecki oraz Matusik, R. Nalewajka.

MsHK Žilina: Vasiljević (Kabáč) - Jelínek, Kadela, Procházka, Kristek, Lipovský - Santanen, Bobček, Valášek, Hegyi, Hájnik - Ďurkech, Slota, Petelin, Drábek, Smetana - Krčula, Leško, Novotný, Piják, Čičala.