Piątek, 2 sierpnia 2024

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Jastrzębski Węgiel z brązowym medalem!

28.04.2014 08:20 | 14 komentarzy | dam

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie wygrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w niedzielnym wyjazdowym meczu. Tym samym jastrzębianie zdobyli brązowy medal PlusLigi!

Na początku na boisku toczyła się wyrównana walka. Błąd kędzierzynian oznaczał jednopunktową przewagę na pierwszej przerwie. Po niej jastrzębianie ruszyli do ataku. Dobrze spisywał się Michał Kubiak, który powiększył przewagę punktową. W tym secie rywale Jastrzębia nie mieli szans. Pomarańczowi wygrali 25:16.

Druga odsłona wyglądała podobnie. Najpierw równa walka obu drużyn, później ponownie jastrzębianie wysunęli się na prowadzenie. Tym razem jednak ZAKSA nie odpuszczała i goniła wynik, aż w końcu sama prowadziła (16:15). Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie dali za wygraną i odrobili kilka punktów i utrzymali przewagę już do końca. Set zakończył atak Gierczyńskiego (20:25).

Pierwsze dwa punkty w kolejnej odsłonie zdobyli kędzierzynianie. Jastrzębski Węgiel prowadził na pierwszej przerwie 8:6. W ataku znowu wyróżniał się Kubiak, który powiększył przewagę. Czas wzięli przez trenera ZAKSY nie zmienił sytuacji. Jastrzębianie z zapasem punktów szli do przodu. Ich rywale pokusili się tylko na zmniejszenie straty do dwóch oczek, ale Pomarańczowi byli w tym dniu nie do pokonania i ostatecznie wygrali seta 25:20, a cały mecz 3:0. Tym samym zdobyli brązowy medal PlusLigi.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 20:25, 20:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Ruciak, Zagumny, Wiśniewski, Kooy, Bociek, Możdżonek, Lewis (libero) oraz Witczak, Ferens, Pilarz, Polański

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajnek, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Popiwczak