Piątek, 2 sierpnia 2024

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Zacięty mecz Pomarańczowych z ZAKSĄ

23.04.2014 20:33 | 7 komentarzy | dam

W drugim meczu o brąz PlusLigi, siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:2. Jastrzębianie prowadzą w rywalizacji 2:0.

Początek meczu zapowiadał emocjonującą rywalizację. Już na początku czerwoną kartkę otrzymał Paweł Zagumny za kwestionowanie decyzji sędziego i  odkopnięcie piłki w trybuny. Moment słabości wykorzystali jastrzębianie i wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Na drugiej przerwie Pomarańczowi prowadzili 16:11. Kędzierzynianie jednak zdołali wyrównać na 20. Wtedy o sobie dał znać Michał Kubiak, który odrobił punkty i pomógł swojej drużynie wygrać pierwszego seta.

Druga odsłona miała podobny scenariusz jak pierwsza. Na początku jastrzębianie nie dali szans swoim rywalom i na pierwszej przerwie prowadzili już sześcioma punktami. Kędzierzynianie mimo prób nie zdołali zagrozić podopiecznym Lorenzo Bernardiego. Seta zakończył Van de Voorde (25:17).

Kolejny set padł łupem ZAKSY. Tym razem to siatkarze Jastrzębskiego Węgla popełniali więcej błędów, co skrzętnie wykorzystywali ich rywale. Kędzierzynianie prowadzili już po pierwszej przerwie i kontrolowali grę do końca. Punkty zdobywane Michała Łasko nie wiele zmieniły i to zawodnicy ZAKSY mogli się cieszyć ze zwycięstwa w trzecim secie.

Czwarta partia ponownie była lepsza w wykonaniu gości. Pierwsza przerwa techniczna zakończyła się wynikiem 6:8 dla ZAKSY. Powoli jednak jastrzębianie odrabiali punkt i tuż przed końcem seta zdołali wyrównać na 24:24. Dwa ostatnie punkty jednak zdobyli kędzierzynianie (24:26).

Powtórzył się scenariusz z poprzedniego meczu i znowu do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Wymiana piłek trwała od początku. Napięcie sięgnęło zenitu, kiedy tablica wyników pokazała 14:14. Żadna z drużyn do końca nie odpuszczała i tie-break zakończył się wynikiem dopiero 22:20 dla Jastrzębskiego Węgla.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:22, 25:17, 19:25, 24:26, 22:20)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Van de Voorde, Masny, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Marechal, Filippov, Popiwczak

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Witczak, Zagumny, Ruciak, Możdżonek, Wiśniewski, Kooy, Lewis (libero) oraz Pilarz, Ferens, Bociek