Czwartek, 1 sierpnia 2024

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

Brąz dla JKH! Pewna wygrana z Unią Oświęcim

28.03.2014 20:15 | 8 komentarzy | dam

JKH GKS Jastrzębie z brązem PHL! Jastrzębianie wygrali wyjazdowy mecz z Aksam Unią Oświęcim 7:1. W trzech meczach hokeiści z Jastrzębia wygrywali 3 razy.

Losy meczu rozstrzygnęły się właściwie już w pierwszej tercji.  Jastrzębianie pierwszego gola strzelili w 3. minucie. Kolejny gol padł w 5. minucie, jego autorem był Richard Kral. Kilka minut później dobrą formę zespołu potwierdził ponownie Kral zdobywając trzecią bramkę. W tej odsłonie oświęcimianie nie mieli wiele do powiedzenia. To jastrzębianie kontrolowali grę i narzucali tempo. W 16. minucie czwartego gola dołożył jeszcze Filip Stoklasa uderzając z ostrego kąta. Wtedy trener Unii, zdecydował się na zmianę bramkarzy - na lodowisko zamiast Fikrta, wszedł Witek. Gola do szatni strzelił na 34 sekundy przed końcem spotkania Adrian Labryga.

W drugiej tercji jastrzębianie nie odpoczywali. Ciągle tworzyli groźne akcje, choć nie już tak dynamiczne jak wcześniej. Przewaga pięciu bramek na pewno rozluźniła grę JKH GKS Jastrzębie. Oświęcimianie zaczęli atakować mocniej w drugiej połowie odsłony. Wysiłek opłacił się w 39. minucie, kiedy osłabieni jastrzębianie nie obronili strzału Tomasa Jakesa.

Trzecia tercja to nadal dominacja Jastrzębia. Oświęcimianie jednak ciągle walczyli, chociaż w obliczu tak dużej przewagi JKH, chyba sami nie wierzyli  w nawiązanie równej walki. Gospodarzom nadzieję odebrał Maciej Urbanowicz, który w 55. minucie strzelił szóstego gola. Dwie minuty później ładną akcją popisał się Leszek Laszkiewicz i Richard Bordowski. Autorem siódmego gola był Bordowski.