Niedziela, 6 października 2024

imieniny: Artura, Brunona, Fryderyki

JW wygrał z Tours VB i awansował do "szóstki"

23.01.2014 09:10 | 11 komentarzy | dam

Pewne zwycięstwo odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla z francuskim Tours VB w kolejnym meczu Ligi Mistrzów. Tym samym jastrzębianie awansowali do najlepszej szóstki drużyn w Europie.

Pierwszy set rozpoczął się od wymiany punktów po obu stronach siatki. Jastrzębski Węgiel wysunął się na prowadzenie ale Francuzi szybko odrabiali straty. Zawodnicy gości byli blisko wygranej seta (20:22), ale dobra postawa siatkarzy pozwoliła odrobić straty i ostatecznie wygrać piłkę setową (25:23).

Początek drugiego seta należał do gości. Szybko sytuacja jednak się zmieniła kiedy w polu zagrywki pojawił się Marechal. Chwilę później było już 11:4. Pomarańczowi nie dali szans Francuzom i utrzymali prowadzenie już do końca seta (25:16).

W kolejnej odsłonie jastrzębianie już na początku wypracowali sobie pięciopunktową przewagę. Ta jednak szybko została zniwelowana przez drużynę Tours VB (9:10). Ponownie niezastąpiony okazał się Marechal, który pomógł swojemu zespołowi odrobić straty i ostatecznie wygrać całe spotkanie 3:0.

Jastrzębski Węgiel - Tours VB 3:0 (25:23, 25:16, 25:22)
Jastrzębski Węgiel: Gierczyński, Pajenk, Masny, Kubiak, Marechal, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Van de Voorde, Malinowski, Filippov, Popiwczak.
Tours VB: Klinkenberg, Hardy-Dessources, Konecny, Pinheiro, Collin, Baranek, Exiga (libero) oraz Jablonsky, Smith, Falafala, Hoag, Dillies.