środa, 3 lipca 2024

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

Trzy punkty Jastrzębskiego Węgla z Gdańskiem

13.12.2013 20:46 | 4 komentarze | dam

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zwyciężyli w piątkowym spotkaniu z Lotosem Trefl Gdańsk. Pomarańczowi wykorzystali atut swojej hali i oddali rywalom tylko jednego seta.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od wymiany punktów po obu stronach boiska. Po pierwszej przerwie technicznej, błędy jastrzębian pozwoliły powiększyć przewagę drużyny z Gdańska, którą z kłopotami, ale utrzymali do końca seta (23:25).

Druga partia była zupełnie inna od poprzedniej. Jastrzębianie już na początku wypracowali sobie przewagę, którą systematycznie powiększali. Nie pomogły nawet zmiany w drużynie gości. Zwycięstwo w drugim secie przypieczętował Michał Kubiak (25:13).

Początek kolejnej odsłony lepiej rozpoczęli gospodarze. Na pierwszą przerwę techniczną to jednak jastrzębianie schodzili z przewagą. Pomarańczowi pierwszego setbola mieli przy stanie 24:18, ale rywale zdołali się wybronić i odrobili dwa punkty. Złudzeń na wygranie seta pozbawił ich Gierczyński.

Ostatni set lepiej rozegrali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Po pierwszej przerwie to gdańszczanie wysunęli się na nieznaczne prowadzenie. Po chwili sytuacja odwróciła się i to goście musieli gonić odrabiać punkty. Mecz zakończył się zepsutą zagrywką drużyny z Gdańska (25:20).

Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:13, 25:20, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Kubiak, Gierczyński, Pajenk, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Van de Voorde, Malinowski, Filippov, Marechal, Jarmoc

Lotos Trefl Gdańsk: Jarosz, Łomacz, Wierzbowski, Żaliński, Gawryszewski, Zajder, Rusek (libero) oraz Mikołajczak, Stępień, Ratajczak, Milczarek, Stolc