Sobota, 21 września 2024

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

3:0 w meczu Jastrzębskiego Węgla z Bydgoszczą

17.11.2013 09:34 | 2 komentarze | dam

W sobotnim meczu Jastrzębski Węgiel wygrał z Transferem Bydgoszcz 3:0. Jastrzębianie byli faworytem spotkania i dominowali na parkiecie przez wszystkie trzy sety.

Mecz rozpoczął się od wymiany punkt za punkt. Szybko jednak jastrzębianie wyszli na prowadzenie. Dobrze spisywał się w ataku Michał Łasko. Na drugiej przerwie technicznej Jastrzębski Węgiel prowadził już 16:9. Goście nie mieli już szans na wygranie seta. Pierwszą partię zakończył skuteczny atak kapitana JW.

Drugi set rozpoczął się od asa serwisowego. Dalej bydgoszczanie deptali po piętach zawodnikom Jastrzębskiego Węgla. Pierwsza przerwa techniczna zakończyła się minimalną przewagą gospodarzy (8:7). Jastrzębianie wyszli na prowadzenie, ale ich rywale powoli odrabiali straty. Jednak nie na tyle by powalczyć o piłkę setową. Set zakończył się blokiem Van de Voorde i Tomasa Jarmoca (25:20).

Początek tej odsłony miał podobny scenariusz jak poprzedni set. Najpierw pomarańczowi wypracowali sobie niewielką przewagę, ale bydgoszczanie zaczęli ich gonić. Jednak po pierwszej przerwie technicznej Jastrzębski Węgiel zaczął punktowo uciekać rywalom (11:6). Po drugiej przerwie technicznej goście z Bydgoszczy mieli już tylko dwa punkty straty. Ich serię punktów przerwał Michał Kubiak (21:18). Jastrzębianie nie wykorzystali pierwszego meczbola. Drugim razem atak Kubiaka nie dał już szans rywalom (25:22).

Jastrzębski Węgiel - Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:20, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Masny, Van de Voorde, Pajenk, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Popiwczak, Malinowski, Jarmoc, Bontje

Transfer Bydgoszcz: Woicki, Wika, Nowakowski, Janeczek, Waliński, Jurkiewicz oraz Bonisławski (libero) oraz Portuondo, Wiese, Wieczorek, Sieńko, Stysiał