środa, 31 lipca 2024

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

Jastrzębski Węgiel wygrał z mistrzem Polski

26.10.2013 17:34 | 6 komentarzy | dam

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z mistrzem Polski, Asseco Resovią Rzeszów, w sobotnim meczu PlusLigi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

MVP spotkania został Damian Wojtaszek

Pojedynek dwóch drużyn rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry. Na pierwszej przerwie technicznej tablica wyników wskazywała 8:7. Rzeszowianie wyszli nieco na prowadzenie, ale zawodnicy Lorenzo Bernardiego szybko nadrobili straty (22:21). Końcówka pierwszej odsłony trwała aż do momentu, kiedy to jastrzębianie zdobyli 30-sty punkt.

W drugiej odsłonie. mimo tak samo zaciętej gry, lepiej radzili sobie gospodarze. Prawie przez cały set jastrzębianie utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie nad rywalami. Tę odsłonę zakończył atak Michała Łaski (25:19).

Trzeci set lepiej rozpoczął się dla zawodników Resovii. Goście wykorzystali błędy w przyjęciu pomarańczowych. Później jednak jastrzębianie zaczęli gonić wynik. Ataki ich rywali były jednak na tyle skuteczne, że gospodarze musieli oddać ten set przeciwnikom (23:25).

Dobry blok zawodników Jastrzębskiego Węgla, z początku czwartej odsłony pomógł im objąć prowadzenie. Rzeszowianie jednak systematycznie zmniejszali straty, a nawet jakiś czas objęli prowadzenie (15:16). Za sprawą ataków Michała Kubiaka i Michała Łaski, siatkarze z Jastrzębia odrobili straty. Mecz zakończył skuteczny blok Simona Van de Voorde.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (30:28, 25:19, 23:25, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Bontje

Asseco Resovia Rzeszów: Konarski, Drzyzga, Nowakowski, Perłowski, Achrem, Veres, Ignaczak (libero) oraz Schops, Tichacek, Lotman, Penczev, Grzyb