Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Jastrzębski Węgiel z łatwością pokonał mistrza Czech

03.10.2013 11:51 | 3 komentarze | jus

Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał sparingowe spotkanie z obecnym mistrzem Czech, VK Ostrava. Mecz sparingowy został rozegrany jako druga część prezentacji nowego składu Jastrzębskiego Węgla.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli gospodarze. Nowy rozgrywający, Michał Masny starał się wykorzystać w ataku wszystkich zawodników. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:20 dla jastrzębian.

Kolejny set był bardziej wyrównany. Dzięki udanym atakom przyjmujących, Michała Kubiaka i Thomasa Jarmoca, JW wyszło na prowadzenia i wygrało go 25:21. Trzecia odsłona rozpoczęła się zmianą atakującego - na tej pozycji Michała Łaskę zastąpił Mateusz Malinowski. Na boisku kilka razy pokazał się także drugi rozgrywający, Dima Filippov. Partia zakończyła się wynikiem 25:16.

Jastrzębski Węgiel - VK Ostrava 3:0 (25:20, 25:21, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Jarmoc, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski

VK Ostrava: Hanik, Rehak, Cechmanek, Fort, Mauler, Siroky, Castello (libero) oraz Zahorsky, Dvorak, Rodek