Jastrzębski Węgiel z brązowym medalem!

16.04.2013 19:38 | 25 komentarzy | dam

W czwartym meczu o trzecie miejsce PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie pokonali Delectę Bydgoszcz 3:0. Brązowy medal trafił w ręce jastrzębian!

Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Dobrze funkcjonujący blok oraz as serwisowy Tischera pozwolił objął prowadzenie przed pierwszą przerwą techniczną. Bydgoszczanie jednak próbowali nadrobić straty i doprowadzili do remisu 12:12. Do drugiej przerwy zawodnicy Lorenzo Bernardiego zdołali jednak odzyskać prowadzenie. Set zakończył atak Michała Kubiaka.

Na początku drugiej odsłony lepiej radzili sobie bydgoszczanie. Najpierw to gospodarze objęli prowadzenie, ale po pierwszej przerwie technicznej zespół Delecty Bydgoszcz wyszedł na prowadzenie (8:10). Pomarańczowi zdołali jednak jeszcze przed drugą przerwą wyjść na pewne prowadzenie 16:11. Emocje po stronie gości dały się we znaki - Antiga otrzymał żółtą kartkę od sędziego. Jastrzębianie nie zmarnowali dobrej passy i wygrali set 25:17.

Kibice nie mogli narzekać oglądając trzecią partię spotkania. Jastrzębianie od początku grali konsekwentnie co przełożyło się na wynik (8:3). Bydgoszczanie próbowali przeszkodzić swoim rywalom, ale rozpędzeni siatkarze Jastrzębskiego Węgla byli nie do zatrzymania. Jastrzębianie wypracowując sobie bezpieczną przewagę wygrali ostatni set 25:14 i tym samym zdobyli brązowy medal PlusLigi.

Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:17, 25:14)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Tischer, Bontje, Holmes, Kubiak, Gierczyński, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Violas

Delecta Bydgoszcz: Konarski, Masny, Jurkiewicz, Wrona, Antiga, Wika, Bonisławski (libero) oraz Lipiński, Wieczorek, Waliński