Cracovia mistrzem. JKH GKS ze srebrnym medalem

29.03.2013 21:00 | 34 komentarze | raf

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali ostatni mecz finałowy z drużyną Comarch Cracovii 6:2. Mimo porażki to historyczny sukces. Pierwszy raz w historii klub zdobył tytuł wicemistrza Polski.

Początek meczu lepiej rozpoczęli hokeiści Cracovii. W 11. minucie do bramki Kamila Kosowskiego strzelił Artur Zieliński. W momencie strzału, w bramce leżał zawodnik z Krakowa. Kontrowersyjny gola został jednak zaliczony po analizie wideo. Jastrzębianom nie udało się zdobyć żadnego gola w tej tercji.

W drugiej tercji zawodnicy JKH GKS Jastrzębie mieli kilka okazji do strzelenia bramki. Niestety w grze Jastrzębia zawodziła skuteczność. W czasie całego meczu aż 4 razy krążek odbijał się od słupka lub poprzeczki. Wyrównującą bramkę strzelił w 34. minucie Miroslav Zatko. Chwilę później prowadzenie znowu objęli krakowianie. W 40. minucie kolejnego gola dla Cracovii zdobył Leszek Laszkiewicz.

W ostatnią tercję lepiej weszli jastrzębianie. Już na samym początku gola strzelił Richard Kral. Było 3:2. Walka toczyła się do samego końca. Na dwie minuty przed końcem spotkania krakowianom udało się strzelić czwartego gola (na pustą bramkę). Losy spotkania były już przesądzone. Chwilę później ponownie do pustej bramki strzelił Michał Piotrowski.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
0:1 (10:42) Zieliński
1:1 (33:46) Zatko - Lipina (5/4)
1:2 (34:23) L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz (5/4)
1:3 (39:45) L. Laszkiewicz - S. Kowalówka - Kłys
2:3 (40:18) Kral
2:4 (57:42) Piotrowski
2:5 (58:03) L. Laszkiewicz - Dudasz (pusta bramka)
2:6 (59:12) Piotrowski - L. Laszkiewicz (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko, Prochazka, Kral, Danieluk - Mateusz Rompkowski, Karliczek, Bordowski, Zdenek, Lipina - Dąbkowski, Bryk, Kapica, Salamon, Urbanowicz - Pastryk, Labryga, Kulas, Marzec, Kogut.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Besch, Witowski, D. Laszkiewicz, Słaboń, L. Laszkiewicz - Noworyta, A. Kowalówka, Fojtik, Dvorzak, Kostecki - Kłys, Zieliński, Chmielewski, S. Kowalówka, Piotrowski - Dudasz, Myjak, Kmiecik, Rutkowski, Cieślicki.