Do zera z Cracovią! JKH GKS znowu wygrywa

25.03.2013 20:59 | 13 komentarzy | dam

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz kolejny pokazali, że nie bez powodu walczą w finale. Piąty mecz z Comarch Cracovia jastrzębianie wygrali 5:0! W rywalizacji ogólnej prowadzi jednak Cracovia (3:2).

Jak można się było spodziewać, początek meczu zapowiadał wyrównaną rywalizację. Jastrzębianie niesieni wczorajszym zwycięstwem radzili sobie jednak lepiej na lodowisku. Dobrą formę drużyny potwierdził gol Damiana Kapicy w 13. minucie. I był to jak na razie jedyny gol w pierwszej odsłonie spotkania.

Z początku drugiej tercji to krakowianie przejęli inicjatywę i zaczęli mocno napierać na bramkę Kamila Kosowskiego. W 29. minucie sytuacja jednak się wyjaśniła - wtedy do bramki rywali strzelił Miroslav Zatko. Było już pewne, że hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie oddadzą tego meczu. Minutę później kolejną dołożył Błażej Salamon, a w 26. minucie czwartego gola zdobył Radek Prochazka.

Mimo zmęczenia zawodnicy obu drużyn grali na najwyższych obrotach. W trzeciej tercji mogło być 5:1, jednak po dość przypadkowej obronie Kamila Kosowskiego sędzie nie dopatrzył się gola. Bramkarz JKH podczas interwencji stracił z rąk kij, ten jednak upadł tak szczęśliwie, że kilka sekund później zablokował krążek zmierzający do bramki. W 47. minucie Rafała Radziewskiego pokonał Adrian Labryga. Krakowianie mieli jeszcze jedną okazję na strzelenie honorowego gola. Po faulu Miroslava Zatki sędzie podyktował rzut karny. Dobrze dysponowany w tym meczu Kamil Kosowski sprostał zadaniu i dzięki temu jastrzębianie mogli się cieszyć z wyniku 5:0.

W rywalizacji o pierwsze miejsce jest 2:3 dla Comarch Cracovii. Kolejny mecz w środę 27 marca w Krakowie.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
1:0 (12:23) Kapica - Kulas - Dąbkowski
2:0 (28:22) Zatko - Prochazka - Kral
3:0 (29:48) Salamon - Kogut
4:0 (35:52) Prochazka - Karliczek (5/4)
5:0 (46:52) Labryga - Salamon - Kogut

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko, Prochazka, Kral, Danieluk - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Bordowski, Zdenek, Lipina - Dąbkowski, Bryk, Kapica, Salamon, Urbanowicz - Pastryk, Labryga, Kulas, Marzec, Kogut.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Besch, Dudasz, D. Laszkiewicz, S. Kowalówka, L. Laszkiewicz - Noworyta, A. Kowalówka, Fojtik, Valczak, Dvorzak - Kłys, Zieliński, Chmielewski, Rutkowski, Piotrowski - Kostecki, Myjak, Kmiecik, Słaboń, Cieślicki.