5:4 dla JKH! Rywalizacja o złoto dalej trwa

24.03.2013 20:56 | 11 komentarzy | dam

JKH GKS Jastrzębie wygrał niedzielne spotkanie z Comrach Cracovią 5:4. Początek nie zwiastował takiego wyniku, bo jastrzębianie przegrywali już 1:3. Rywalizacja o złoto trwa dalej!

Zawodnicy JKH wyszli na pierwszą tercję w walecznych nastrojach. Błędy w obronie i nie precyzyjne podania jastrzębian zemściły się w 12. minucie, kiedy to pierwszą bramkę dla Krakowa strzelił Martin Dudasz. Chwilę później Ramona Sopko pokonał Fojtik. W 17. minucie nadzieję przywrócił Maciej Urbanowicz strzelając pierwszą bramkę dla gospodarzy. Radość nie trwała długo bo już w 20. minucie kolejną bramkę na konto gości zapisał Daniel Laszkiewicz. Trener JKH postanowił wtedy zmienić bramkarza na Kamila Kosowskiego.

Drugą tercję lepiej zaczęli hokeiści z Jastrzębia. Już w 24. minucie gola strzelił Kamil Górny, a 3 minuty później kolejnego załadował Miroslav Zatko. Remis nie zadowalał jednak ani gości, ani gospodarzy. Obie drużyny nie dawały za wygraną, choć wydawało się, że to jastrzębianie kontrolują grę. W 35. minucie czwartego gola dla JKH strzelił Radek Prochazka.

Ostatnia tercja trzymała w napięciu do końca. Dalej trwała wyrównana rywalizacja. Jastrzębianie coraz częściej przeprowadzali skuteczne ataki, ale kontra krakowian wciąż była niebezpieczna. Sytuację uspokoił Mateusz Danieluk, który wrzucił krążek do bramki Rafała Radziewskiego. Kibice mogli się już cieszyć zwycięstwem, kiedy na 2. minuty przed końcem bramkę dla Cracovii strzelił Słaboń. Jastrzębianie jednak dotrwali do końca i ostatecznie zwyciężyli 5:4. Stan rywalizacji to 1:3 dla Comarch Cracovii. Kolejne spotkanie już w poniedziałek 25 marca o 18:00 na Jastorze.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:4 (1:3, 3:0, 1:1)
0:1 (11:50) Dudasz - L. Laszkiewicz
0:2 (12:50) Fojtik - Radziszewski
1:2 (16:33) Urbanowicz - Salamon
1:3 (19:50) D. Laszkiewicz - Besch - S. Kowalówka (5/4)
2:3 (23:58) Górny
3:3 (26:34) Zatko - Kral
4:3 (34:26) Prochazka - Kral
5:3 (49:05) Danieluk - Prochazka - Górny
5:4 (57:43) Słaboń - Piotrowski (4/5)

JKH GKS Jastrzębie: Sopko (od 19:51 Kosowski) - Górny, Zatko, Prochazka, Kral, Danieluk - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Bordowski, Zdenek, Lipina - Dąbkowski, Bryk, Kapica, Salamon, Urbanowicz - Pastryk, Labryga, Kulas, Maciej Rompkowski, Kogut.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Besch, Dudasz, D. Laszkiewicz, S. Kowalówka, L. Laszkiewicz - Noworyta, A. Kowalówka, Fojtik, Valczak, Dvorzak - Kłys, Zieliński, Chmielewski, Rutkowski, Piotrowski - Kostecki, Myjak, Kmiecik, Słaboń, Cieślicki.