Pierwszy mecz finałowy zakończony porażką

17.03.2013 20:28 | 16 komentarzy | dam

W niedzielę 17 marca rozegrany został pierwszy finałowy mecz między JKH GKS Jastrzębie a Comarch Cracovią. Jastrzębianie nie mieli szczęścia i przegrali na swoim lodowisku 2:3.

Cały mecz był bardzo wyrównany. Wydawało się, że lepiej pierwszą tercję rozpoczęli jastrzębianie, ale to zawodnikom Cracovii w 11. minucie jako pierwszym udało się zdobyć gola. Podopieczni Jirziego Reznara wrócili do szatni bez bramki na koncie.

Druga tercja rozpoczęła się od gola Richard Krala. Czeski napastnik potrzebował tylko 22 sekund aby pokonać w bramce Rafała Radziewskiego. Nadal na lodowisku toczyła się wyrównana walka. Mimo kilku groźnych akcji hokeistom JKH brakowało skuteczności. W 32. minucie drugą bramkę dla przyjezdnych strzelił Sebastian Kowalówka. Chwilę później trzecią na konto Krakowa zapisał Zieliński. Kontaktowego gola udało się strzelić w 37. minucie Maciejowi Urbanowiczowi.

W trzeciej tercji jastrzębianie nie mając nic do stracenia zaczęli jeszcze mocniej atakować. Skutecznie przeszkadzał im w tym bramkarz Cracovii. Pod koniec tercji Jirzi Reznar postanowił zdjąć bramkarza i wprowadzić kolejnego zawodnika. Jastrzębianom jednak nie udało się wykorzystać gry w przewadze i mecz zakończył się zwycięstwem Comarch Cracovii 3:2.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
0:1 - Piotrowski - Chmielewski 10:59
1:1 - Kral - Danieluk 20:22
1:2 - S. Kowalówka - L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz 31:22
1:3 - Zieliński - L. Laszkiewicz - S. Kowalówka 34:24
2:3 - Urbanowicz - Karliček - Prochažka 36:56

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Sopko) - Zatko (2), Górny, Danieluk, Lipina, Kral - Mat. Rompkowski, Karliček, Urbanowicz, Prochažka (2), Kapica (10) - Sulka, Labryga, Bordowski, Słodczyk, Zdenek - Dąbkowski, Mac. Rompkowski, Bryk, Kogut, Marzec.

Comarch Cracovia: Radziszewski  (Kulig) - Witowski, Besch, L. Laszkiewicz, S. Kowalówka, D. Laszkiewicz (4) - A. Kowalówka, Noworyta, Dvořak, Valčak, Fojtik (2) - Zieliński, Kłys, Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Myjak, Sznotala, Cieślicki, Słaboń, Kmiecik.