Bramka w ostatniej sekundzie! Wygrana JKH

18.01.2013 21:18 | 8 komentarzy | dam

W piątkowym meczu JKH GKS Jastrzębie pokonał drużynę HC GKS Katowice 4:2. Choć pod koniec meczu, pod bramką jastrzębian było groźnie to gol w ostatniej sekundzie przechylił szalę zwycięstwa.

Początek spotkanie rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Choć nie brakowało groźnych akcji ze strony katowiczan to jednak hokeiści JKH GKS Jastrzębie kontrolowali grę. To przełożyło się na dwa gole w pierwszej odsłonie. Oba z nich strzelił Maciej Urbanowicz - najpierw w 6. a później w 17 minucie.

W drugiej tercji goście zaczęli częściej atakować. Już na początku tej partii jastrzębianie mogli stracić gola, gdy odbity parkanem Ramona Sopko krążek prześlizgnął się tuż przy słupku. Mimo wielu groźnych akcji żadna z drużyn nie umiała skutecznie zakończyć ich bramką. W 30. minucie po faulu Miroslava Zatki, Nick Sucharski wykonał rzut karny i pokonał strzeżącego jastrzębskiej bramki Ramona Sopko. Chwilę później Zatko odwdzięczył się tym samym i celnym strzałem z niebieskiej linii dołożył kolejnego gola na konto gospodarzy.

Trzecia odsłona była najbardziej dynamiczna. Zawodnicy HC GKS Katowice za wszelką cenę chcieli doprowadzić co najmniej do remisu. Drugą bramkę udało się im strzelić w 59. minucie. Choć do końca meczu została tylko minuta pod bramką jastrzębian zrobiło się gorąco i wynik wciąż mógł się zmienić. Podopieczni Jirziego Reznara przetrzymali jednak presję katowiczach, a nawet strzelili kolejną bramkę… w ostatniej sekundzie! Tym samym wygrali całe spotkanie 4:2.

JKH GKS Jastrzębie - HC GKS Katowice 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
1:0 (05:44) Urbanowicz - Prochazka - Salamon
2:0 (17:00) Urbanowicz - Prochazka
2:1 (29:33) Sucharski (rzut karny)
3:1 (33:10) Zatko - Kapica - Kral
3:2 (58:06) Wiecki - Szymański - Valusiak
4:2 (59:59) Bordowski - Kral

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Górny, Zatko (2+RK), Kapica, Kral, Danieluk (2) - Bryk, Labryga (2), Bordowski, Słodczyk, Sulka - Mateusz Rompkowski, Pastryk, Urbanowicz (2), Prochazka, Salamon - Dąbkowski, Marzec, Maciej Rompkowski, Kogut.

HC GKS Katowice: Kalemba - Milam, Bychawski, Campbell, Kalinowski, Drzewiecki - Cescon (6), Bigos, Grobarczyk, Sucharski, Popko - Krokosz, Gwiżdż, Szymański, Valusiak, Wiecki - Śmiełowski, Galant, Bepierszcz, Komorski, Kalinowski.