12 goli na Jastorze. JKH gromi Sosnowiec

27.11.2012 21:22 | 7 komentarzy | dam

We wtorkowym spotkaniu JKH GKS Jastrzębie rozgromił Zagłębie Sosnowiec 11:1. Podopieczni Jirziego Reznara pozwolili strzelić rywalowi tylko jedną bramkę.

Kibice mogli się spodziewać wygranej z Sosnowcem, bo nie pierwszy raz JKH GKS Jastrzębie (2 miejsce w tabeli) pokazywał swoją wyższość nad ostatnią drużyną ligi. Jednak w tym meczu jako pierwsi bramkę strzelili goście. Już w trzeciej minucie Łukasz Kulik strzelił bramkę Ramonowi Sopko. Odpowiedź jastrzębian była natychmiastowa. W 5. minucie indywidualną akcją popisał się Marcin Słodczyk. W pierwszej tercji bramki strzelili jeszcze Kamil Górny, Richard Bordowski i Richard Kral. Taki wynik pozwalał jastrzębianom na pewną grę.

W pierwszej połowie drugiej tercji gra była bardziej wyrównana. Mimo to goście nie potrafili stworzyć groźnej akcji. W 33. minucie kibice Jastrzębia mieli powody do radości, bowiem w przeciągu 18 sekund gospodarze strzelili 3 bramki! Po tych bramkach rywale odpuścili i jastrzębianie w całości przejęli inicjatywę. Trener gości postanowił zmienić bramkarza - Tomasza Dzwonka zastąpił Michał Elżbieciak (ściągnięty z lodowiska w pierwszej tercji).

Trzecia tercja była już tylko formalnością. Jastrzębianie dyktowali warunki na lodowisku i strzelili jeszcze 5 bramki. Zawodnicy z Sosnowca dopiero w końcówce zaczęli mocniej atakować. Byli blisko zdobycia drugiej bramki ale sędzia dopatrzył się tam skierowania krążka ręką i nie uznał trafienia. Zagłębie Sosnowiec mimo dopingu ponad 150 swoich kibiców nie potrafiła przełamać obrony Jastrzębia.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec  11:1 (4:1, 3:0, 4:0)
11:1 (57:28) Kogut - Dąbkowski - Kulas

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Zatko, Górny, Kapica, Kral, Danieluk - Sulka, Bryk, Bordowski, Słodczyk, Urbanowicz  - Dąbkowski, Mateusz Rompkowski, Kogut, Maciej Rompkowski, Kulas - Pastryk, Salamon, Kąkol.

Zagłębie Sosnowiec: Elżbieciak (od 8:47 do 33:21 Dzwonek) - Cychowski, Jaskólski, Sarnik, Voznik, Dołęga - Kulik, Duszak, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Podsiadło - Działo, Kurz, Baca, Zachariasz, Twardy - Szewczyk, Jarnułtowski.