Sromotna porażka Sosnowca. JKH wygrywa 8:0

18.11.2012 21:47 | 2 komentarze | dam

W niedzielnym meczu Pucharu Polski zespół JKH GKS Jastrzębie zmierzył się  z Zagłębiem Sosnowiec. Stawką spotkania był awans do półfinału. Jastrzębianie pokonując swoich rywali 8:0 jednoznacznie pokazali, że muszą się tam znaleźć.

Podczas pierwszej tercji widać było, że to jastrzębianie będą decydowali o losach spotkania. Goście z Sosnowca mimo przeprowadzanych ataków nie potrafili pokonać Ramona Sopko w bramce. Takiej trudności nie mieli podopieczni Jirziego Reznara, którzy w ciągu pierwszej tercji strzelili trzy bramki. Pierwszą z nich zdobył Mateusz Danieluk w 9. minucie, drugą kilka minut później strzelił Miroslav Zatko. Pół minuty przed końcem tercji kolejny punkt dołożył Petr Lipina.

W drugiej tercji goście wyraźnie podupadli. Mimo przewagi jastrzębian nie potrafili wypracować groźnych akcji, co miało miejsce w pierwszej odsłonie gry. Sosnowiczanie grając nawet z przewagą dwóch zawodników nie potrafili poradzić sobie z naszą obroną. Na pochwałę zasługuje Ramon Sopko, który nie pozwolił by przeciwnicy strzelili bramkę. W tej tercji czwartą bramkę dla JKH GKS Jastrzębie strzelił Maciej Sulka.

Ostatnia tercja nic nie zmieniła w grze gości. To jastrzębianie nadal dyktowali warunki gry. W ostatniej odsłonie udało im się strzelić jeszcze 4 bramki. Najpierw w 49. minucie bramkarza Zagłębia pokonał Bartosz Dąbkowski, minutę później kolejnego gola dołożył Tomasz Kulas. Niedługo później na listę strzelców wpisał się Miroslav Zatko i Damian Kapica. Temu ostatniemu pomógł zawodników drużyny przeciwnej, który zmienił tor lecącego krążka i wpakował go do własnej bramki.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)
1:0 (8:33) Danieluk - Lipina - Kapica
2:0 (12:14) Zatko - Lipina - Pastryk
3:0 (19:54) Lipina - Danieluk - Zatko 5/4
4:0 (29:05) Sulka - Danieluk - Lipina 5/4
5:0 (48:49) Dąbkowski - Bryk - Bordowski 5/4
6:0 (49:30) Kulas - Prochazka - Lipina
7:0 (51:42) Zatko - Danieluk - Salamon
8:0 (53:23) Kapica 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Sulka, Mateusz Rompkowski, Kapica, Lipina, Danieluk - Zatko, Pastryk, Salamon, Prochazka, Kulas - Bryk, Dąbkowski, Bordowski, Słodczyk, Urbanowicz - R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Kąkol, Maciej Rompkowski, Kogut.

Zagłębie Sosnowiec: Elżbieciak - Kulik, Działo, Szewczyk, Voznik, Dołęga - Kurz, Duszak, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Podsiadło - Cychowski, Jaskólski, Sarnik, Zachariasz, Twardy.