GKS 1962 ponownie liderem. Wygrał z Żywcem 3:1

08.11.2012 00:00 | 12 komentarzy | dam

W środę na stadionie przy Harcerskiej piłkarze GKS 1962 Jastrzębie zmierzyli się z Góralem Żywiec. Po niezbyt udanej pierwszej połowie, ostatecznie wygrali 3:1.

W pierwszej połowie jastrzębianie mieli kilka groźnych akcji, w których mogli zdobyć bramkę. Przyjezdni jednak równie dobrze radzili sobie na boisku, często wyprowadzając kontry. Właśnie jedna taka sytuacja doprowadziła do straty bramki gospodarzy. W 21. minucie bo błędach naszej obrony, Grzegorz Szymoński przelobował Grzegorza Drazika, który bronił bramki. Więcej bramek w te połowie kibice nie zobaczyli.

Po przerwie zawodnicy GKS 1962 Jastrzębie wyszli odmienieni. Już w 51. minucie udało się strzelić wyrównującego gola. Mateusz Wrana popisał się mocnym strzałem pod poprzeczką. Kilka minut później kolejną bramką dołożył Kamil Jadach, który minął kilku obrońców i pokonał bramkarza gości. Zawodnicy Górala Żywiec próbowali atakować, ale jastrzębianie skutecznieim to utrudniali. W 66. minucie na listę strzelców ponownie zapisuje się Mateusz Wrana. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Tym samym, GKS 1962 Jastrzębie ponownie wrócił na miejsce lidera czwartej ligi.

- Przebieg całego meczu wskazywał, że chyba na te zwycięstwo zasłużyliśmy. Co prawda do połowy przegrywaliśmy 1:0, ale myślę, że nie byliśmy gorsi. Mieliśmy trochę więcej sytuacji bramkowych, niestety skuteczność zawodziła. Cieszę się, że w drugiej połowie była lepsza - powiedział po meczu trener GKS-u Grzegorz Łukasik.

GKS 1962 Jastrzębie - Góral Żywiec 3:1 (0:1)
0:1 Grzegorz Szymoński '21
1:1 Mateusz Wrana '51
2:1 Kamil Jadach '57
3:1 Mateusz Wrana '66

GKS 1962 Jastrzębie: 22. Grzegorz Drazik - 2. Tomasz Lorenc, 3. Tomasz Kocerba, 17. Piotr Pacholski, 11. Mateusz Wrana, 6. Kamil Duda - 13. Bartłomiej Setlak, 10. Bartosz Hajczuk (78. 16. Patryk Dudziński), 7. Kamil Gorzała - 8. Kamil Jadach (87. 14. Patryk Ułasewicz), 18. Paweł Gryta (46. 9. Artur Mościcki). Trener - Grzegorz Łukasik.

Góral Żywiec: Łukasz Byrtek - Wojciech Jurek, Krzysztof Michalec, Sebastian Klimek, Bartłomiej Borak (69. Szymon Szumlas) - Kamil Żołna (78. Marek Gołuch), Mateusz Biegun, Piotr Motyka (64. Marcin Osmałek), Szymon Byrtek, Grzegorz Szymoński - Damian Stolarczyk (87. Konrad Stokłosa).