5:2 z wicemistrzem. JKH wygrywa z Cracovią

26.10.2012 00:00 | 7 komentarzy | dam

Bardzo dobry mecz w wykonaniu hokeistów JKH GKS Jastrzębie zobaczyli kibice w piątkowym spotkaniu z Comarch Cracovią. Jastrzębianie wygrali z wicemistrzem Polski ubiegłego sezonu 5:2.

Pierwsza tercja meczu zapowiadała bardzo wyrównane spotkanie. Już w 56 sekundzie gospodarzom udało się strzelić gola. Chwilę później bramkarza Cracovii ograł Maciej Urbanowicz i było już 2:0. Goście jednak ciągle atakowali i w 10. minucie ich wysiłki opłaciły się. Kontaktowego gola strzelił Artur Chmielewski. W 14. minucie zamieszanie pod bramką gości wykorzystał Miroslav Zatko. Jednak odpowiedź zawodników Comarch Cracovii była natychmiastowa. Krążek w bramce Kamila Kosowskiego wrzucił Nicolas Bescha. Chwilę później mogło być już 3:3, ale dobrą interwencją wykazał się bramkarz JKH.

Druga tercja podobnie jak pierwsza zaczęła się od obustronnych ataków. Jednak z czasem na prowadzenie wyszli jastrzębianie i to oni kontrolowali grę. W 37. minucie celną bramką popisał się Richard Kral. Jastrzębianie mieli w tej odsłonie wiele akcji, w których mógł paść gol, zawodziła jednak skuteczność. Dopiero dwie minuty przed zakończeniem tercji do bramki przeciwnika trafił Richard Bordowski. Było 5:2.

Trzecia tercja nie wniosła nic nowego do gry. To gospodarze nadal dyktowali warunki gry. Hokeiści Cracovii kilka razy mocno nacierali na bramkę Kamila Kosowskiego, jednak ten dobrze radził sobie na lodowisku. Widać było, że jastrzębianie zaczęli grać bardziej ofensywnie i nieco spokojniej. Wynik z poprzedniej tercji utrzymał się do końca spotkania.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:2 (3:2, 2:0, 0:0)
1:0 (0:56) Lipina - Prochazka
2:0 (4:12) Urbanowicz - Kąkol
2:1 (9:56) Chmielewski - Dudas - Valcak 5/4
3:1 (14:29) Zatko - Kapica - Kral 5/4
3:2 (15:05) Besch - Valcak
4:2 (37:32) Kral
5:2 (38:10) Bordowski - Lipina

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko, Kapica, Kral, Danieluk - Pastryk, Dąbkowski, Bordowski, Prochazka, Lipina - Mateusz Rompkowski, Bryk, Kulas, Kąkol, Urbanowicz oraz Sulka.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Besch, Sznotala, D. Laszkiewicz, Słabon, L. Laszkiewicz - Dudas, Kłys, Chmielewski, Dvorak, Valcak - Noworyta, A. Kowalówka, Kostecki, S. Kowalówka, Piotrowski - Zieliński, Witowski, Ziętara, Rutkowski, Kmiecik.