Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Zwycięstwo JKH GKS w meczu z Oświęcimiem

12.10.2012 00:00 | 9 komentarzy | dam

W piątek hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrali mecz z drużyną Aksam Unii Oświęcim. Po ostatnich dwóch porażkach jastrzębianie zrehabilitowali się przed swoją publicznością, wygrywając spotkanie 5:1.

Już 53 sekundy po gwizdku sędziego gospodarzom gola udało się strzelić. Zrobił to Mateusz Danieluk po podaniu Richarda Krala. Dalsza część meczu była bardziej wyrównana. Goście z Oświęcimia stworzyli kilka groźnych akcji, jednak zawodziła u nich skuteczność. W tej części spotkania już żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki.

Druga tercja zaczęła się podobnie jak poprzednia. W 3. minucie szansę wykorzystał Richard Kral, który wypatrzył krążek i wrzucił go do bramki bronionej przez Michala Fikrta. Jastrzębianie widocznie kontrolowali grę i nie dali przeciwnikowi stworzyć bramkowej sytuacji.

W trzeciej tercji również na samym początku jastrzębianie zdobyli gola. W 42. minucie celnym strzałem popisał się Tomasz Kulas. Mimo prób gości z Oświęcimia nie udawało się im stworzyć groźnych sytuacji. Jastrzębianie grali za to agresywnie i pewnie. Zawodnicy Unii Oświęcim mogli być nie zadowolenie z werdyktu sędziego, ponieważ po zamieszaniu pod bramką jastrzębian, nie uznał on strzelonego przez nich gola. W 50. minucie kolejną bramką na konto gospodarzy zapisał Maciej Urbanowicz, a minutę później Miroslav Zatko. Honorowego gola oświęcimianie strzeli w 55. minucie, kiedy to Tomasz Połącarz z oddał mocny i celny strzał do bramki Ramona Sopko.

JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
1:0 (0:53) Danieluk - Kral - Lipina
2:0 (22:48) Kral - Lipina - Górny 5/4
3:0 (41:52) Kulas - Kapica - Maciej Rompkowski
4:0 (49:54) Urbanowicz - Prochazka - Bordowski
5:0 (50:53) Zatko - Danieluk
5:1 (55:00) Połącarz - Łucznikow - Wojtarowicz 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Zatko (2), Górny, Lipina, Kral, Danieluk - Dąbkowski, Pastryk (2), Bordowski (2), Prochazka, Urbanowicz - Bryk (2), Labryga, Kapica (2), Kulas, Maciej Rompkowski.

Unia Oświęcim: Fikrt - Kasperczyk, Nikolov, Khomka, Różański (2), Rzeszutko - Prokopczyk (4), Piekarski, Piotrowicz (2), Tabacek, Adamus - Połącarz (2), Habryś, Valusiak, Stachura, Łucznikov oraz Wojtarowicz.