Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Majstersztyk w wykonaniu hokeistów! 12:1

01.09.2012 00:00 | 3 komentarze | dam

Tylu goli na Jastorze dawno nie było. W spotkaniu rozegranym w niedzielę 30 września JKH GKS Jastrzębie wygrał z Zagłębiem Sosnowiec. Kibice mogli obejrzeć łącznie 13 bramek, w tym aż 12 w wykonaniu jastrzębian!

Podopieczni Jirziego Reznara byli w tym spotkaniu faworytem. Grali bowiem z  przedostatnią drużyną z tabeli. Jednak takiego obrotu spraw nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści. Już od pierwszych minut spotkanie było widać, że jastrzębianie będą walczyć do końca. Grali bardzo pewnie i nie dawali szans rywalom na stworzenie groźnej sytuacji. Pierwszego gola strzelił już w 2. minucie Petr Lipina. Pięć minut później było już 2:0. Do końca tercji jednak żadnej z drużyn nie udało się powiększyć swojego konta.

Wydawało się, że na drugą tercją goście z Sosnowca wyszli zmotywowani. Jednak ich zapał ugasił Richard Kral, strzelając gola już 2 minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony. Wynik 3:0 dawał gospodarzom pewność i spokój. Nie oznaczało to jednak, że nie poprzestaną strzelać bramek. W drugiej tercji bramkarza gości jastrzębianie pokonali jeszcze 4 razy.

Trzecia tercja była już tylko formalnością. Mimo bezpiecznego wyniku hokeiści JKH GKS Jastrzębie cały czas parli do przodu. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Richard Kral, Radek Prochazka, Maciej Urbanowicz (2 razy) oraz Arkadiusz Kąkol. Honorowego gola dla Sosnowca strzelił Łukasz Kulik, który miał dużo szczęścia, bo strzelony krążek niefortunnie odbił w kierunku własnej bramki Richard Bordowski.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 12:1 (2:0, 5:0, 5:1)
12:1 (58:49) Kulik 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Zatko, Górny, Kapica, Kral, Danieluk - Dąbkowski, Mateusz Rompkowski, Maciej Rompkowski, Prochazka, Urbanowicz - Labryga (2), Bryk, Lipina (2), Kulas, Bordowski (4) oraz Sulka, Kąkol, Salamon.

Zagłębie Sosnowiec: Elżbieciak (od 40:01 do 51:53 Dzwonek) - Jaskólski, Kulik, Bernat, Zachariasz, Luka - Cychowski, Działo, Sarnik, Voznik, Dołęga - Kuc (2), Duszak, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Sewczyk - Kurz, Stefanka, Białek, Twardy, Podsiadło.