Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Jastrzębski Węgiel pokonał mistrza Niemiec

29.09.2012 00:00 | 9 komentarzy | dam

Ostatni mecz towarzyski przed rozpoczęciem sezonu rozegrali w sobotę 29 września siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Zmierzyli się mistrzem Niemiec - Berlin Recycling Volleys. Pomarańczowi wygrali 3:0.

Choć początek meczu nie zaczął się do gospodarzy dobrze (3:8), to powoli zaczęli odrabiać straty. Przy stanie 17:21 na parkiet wszedł Tiago Violas, dzięki któremu udało się wypracować przewagę. Końcówka seta należała do Michała Łasko, który po bloku zakończył pierwszą partię.

Goście z Niemiec drugi set zaczęli podobnie do pierwszego. Jednak rozkręceni już siatkarze Jastrzębskiego Węgla, tym razem nie pozwolili wypracować im przewagi. Na drugą przerwę techniczną drużyna Lorenzo Bernardiego schodziła z dwupunktową przewagą. Skuteczne ataki pozwoliły jastrzębianom nieco się rozluźnić (19:13). Ostatecznie drugiego seta wygrali 25 do 21.

W trzecim secie jastrzębianie grali jak w zegarku. Celne ataki i skuteczne bloki zaowocowały - tablica wyników wskazywała 16:9. Lorenzo Bernardi pozwolił sobie na kilka zmian. Jastrzębianie mogli jednak grać już spokojnie. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:17, a cały mecz Jastrzębski Węgiel wygrał 3:0.

Jastrzębski Węgiel - Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:23, 25:21, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Martino, Polański, Violas, Holmes, Kubiak, Wojtaszek (l) – Gierczyński, Czarnowski, Zbierski, Bontje, Malinowski

Berlin Recycling Volleys: Shoji, Kromm, Spirovski, Fischer, Hoehne, Galandi, Krystof (l) – Touzinsky, Kuhner,