Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Toruń ostrzelany. 3 punkty zostają na Jastorze

14.09.2012 00:00 | 3 komentarze | dam

Piątkowy mecz między JKH GKS Jastrzębie a Nestą Karawelą Toruń zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Jastrzębianie mieli ciężki orzech do zgryzienia bo bramkarz z Torunia bardzo utrudniał zdobycie gola. Ostatecznie udało im się jednak przełamać obronę gości i wygrać spotkanie.

Pierwsza tercja zaczęła się dość ospale. Spokojna gra zmyliła hokeistów z Jastrzębia, którzy dali się oszukać swoim rywalom. Już w 3. minucie wpadł krążek do bramki bronionej przez Ramona Sopko. Kilka minut później na czystej pozycji ustawił się Tomasz Kulas, który mocnym uderzeniem trafił w siatkę.

Druga tercja dostarczyła kibicom największych emocji. Mimo braku bramek zawodnicy JKH GKS Jastrzębie pokazali, że za wszelką cenę chcą wygrać ten mecz. Na pochwałę zasługuje bramkarz z Torunia, Michał Plaskiewicz, który mimo trudnych akcji nie przepuścił krążka do bramki.

W trzeciej tercji znowu do ataku ruszyli jastrzębianie. W 44. minucie po zamieszaniu przy bramce rywala krążek uderzył celnie Richard Kral, dając tym samym swojej drużynie jednopunktową przewagę. W meczu zagrał niedawno pozyskany Damian Kapica. Nowy nabytek spisywał się bardzo dobrze - zaliczył asystę, a w 45. minucie dołożył kolejną bramkę do puli JKH GKS Jastrzębie. Na pochwałę zasługuje też Ramon Sopko, który obronił strzał z karnego.

JKH GKS Jastrzębie - Nesta Karawela Toruń 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
0:1 (02:34) Gościmiński - Dzięgiel
1:1 (10:14) Kulas - Maciej Rompkowski - Kapica
2:1 (44:05) Kral - Lipina - Górny 5/4
3:1 (45:19) Kapica - Kral

JKH GKS Jastrzębie: Sopko, Zatko, Górny, Lipina (2), Kral (2), Danieluk (4) - Labryga (2), Mateusz Rompkowski, Bordowski, Prochazka, Urbanowicz - Bryk, Dąbkowski, Kulas, Maciej Rompkowski (2), Kapica - Pastryk.

Nesta Toruń: Plaskiewicz, Lang (2), Gula (2), Bomastek, K. Kalinowski, Malat - Koseda, Skrzypkowski (4), Borovansky, Dzięgiel, M. Kalinowski, Porębski (2), Lidtke (2), Minge, Kuchnicki (2), Marmurowicz - Huzarski, Husak, Pieniak, Gościmiński.