Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

Walka o brąz przenosi się do Kędzierzyna

22.04.2012 00:00 | 22 komentarze | L.Kramarz

W niedzielnym spotkaniu Jastrzębski Węgiel musiał uznać wyższość gości. Naszemu zespołowi nie udało się wygrać ani jednego seta. Walka ponownie przenosi się do Kędzierzyna-Koźle.

Pierwszą piłkę do niedzielnego spotkania wprowadził Ruciak. Po kilku sekundach Łasko został po raz pierwszy zablokowany w dzisiejszym spotkaniu (0:1). Kubiak z lewego skrzydła w aut (1:3). Po długiej akcji i przepychance na siatce punkt ze środka zdobył Łasko (2:3). Przy stanie 2:4 Samica został zablokowany przez Holmes'a. Piąty punkt dla jastrzębian atakiem ze środka zdobył Gawryszewski (5:6). Na pierwszą przerwę techniczną drużyny zeszły po nieudanej zagrywce Bartmana (6:8). Po wznowieniu gry punkt z prawego skrzydła zdobył Łasko. Przy stanie 8:10 jastrzębianie wyprowadzili punktową kontrę. Siatkarze z Jastrzębia zaczęli mieć problemy w ataku oraz kończeniu kontr. Po kolejnej przepychance na siatce Rouzier zaatakował w aut (12:13). Po ataku Kaźmierczaka ze środka drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną (13:16). Po powrocie na boisko Łasko został zablokowany przez Rouziera, a o czas poprosił Lorenzo Bernardi. Przy stanie 14:17 na boisku pojawił się Bozko, a chwilę później - Nemer. 16. punkt dla jastrzębian zdobył Holmes (16:19). Po udanym bloku kędzierzynian na Łasko, o czas poprosił szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla (17:21). Przy stanie 18:22 Samica zdobył punkt asem serwisowym. Po stracie pierwszej piłki setowej o czas poprosił Krzysztof Sletmach (20:24). Ostatecznie po zagrywce Łasko w aut set został wygrany przez gości (20:25).

Przy pierwszej akcji w secie drugim o challenge poprosiła drużyna z Kędzierzyna, której ostatecznie został przyznany punkt. Nie obyło się bez nerwowej sytuacji pod siatką. Jastrzębianie nie radzili sobie z przyjęciem - przy stanie 0:3 o czas dla zespołu poprosił Lorenzo Bernardi. 2. punkt dla naszego zespołu zdobył Kubiak z prawego skrzydła (2:4). Jastrzębianie byli wyraźnie rozbici i popełniali coraz więcej błędów własnych (3:7). Na pierwszą przerwę techniczna zawodnicy zeszli po bloku kędzierzynian na Łasko (3:8). Po wznowieniu gry na boisku pojawił się Bozko. Przy stanie 4:10 jastrzębianie nie poradzili sobie z przyjęciem zagrywki Ruciaka. Chwilę później piłkę w aut posłał Bartman (5:12). Po kolejnych zepsutych akcjach po naszej stronie boiska - Lorenzo Bernardi wpuścił Violasa (6:14). Przy stanie 8:14 Gacek nie poradził sobie z zagrywką Violasa, a o czas poprosił Krzysztof Stelmach. Na drugą przerwę techniczną zawodnicy zeszli po punktowym ataku Rouziera (10:16). Na boisku pojawił się Witczak. Przy stanie 11:17 ręce bloku obił Łasko. Chwilę później ten sam zawodnik został zablokowany przez gości (13:18), a o czas poprosił szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. Po wznowieniu gry punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Ruciak. Chwilę później ten sam zawodnik zdobył kolejny punkt z zagrywki (13:22). Na boisku pojawił się Nemer. 15. punkt dla Jastrzębskiego Węgla zdobył Łasko z prawego skrzydła, a na parkiecie pojawił się Malinowski. Przy stanie 16:23 piłkę daleko w aut posłał Nemer. Po kolejnej punktowej akcji o czas poprosił Krzysztof Stelmach (19:24). Set został zakończony atakiem Czarnowskiego (19:25).

Pierwszy punkt w secie trzecim zdobyli kędzierzynianie - blok na Łasko. Po ataku Kubiaka - Kaźmierczak, który dostał piłką w twarz, potrzebował interwencji lekarza (2:1). Po 4. punkcie zdobytym przez jastrzębian o challange poprosili kędzierzynianie (4:1). Przy stanie 4:3 ręce Samicy obił Kubiak. 7. punkt dla jastrzębian zdobył Bartman atakiem z lewego skrzydła (7:5). Zawodnicy zeszli na pierwszą przerwę techniczną po ataku Margarido ze środka (8:6). W porównaniu do poprzednich setów jastrzębianie poprawili atak oraz blok. Dziesiąty punkt dla Jastrzębskiego Węgla zdobył Kubiak z lewego skrzydła (10:7). Przy stanie 11:8 Holmes zatrzymał na siatce atakującego gości, a o czas poprosił szkoleniowiec Zaksy. Kolejny punkt dla kędzierzynian zdobył Samic z lewego skrzydła (13:11). Przy stanie 14:12 punkt ze środka zdobył Czarnowski. Na drugą przerwę techniczną zawodnicy zeszli po punktowym ataku naszego rozgrywającego (16:13). Siedemnasty punkt dla Jastrzębskiego Węgla zdobył Gawryszewski (17:14). Przy stanie 18:15 Łazko został zatrzymany na siatce. Chwilę później, ta sama sytuacja. Gdy kędzierzynianie wyrównali stan rywalizacji (18:18), o czas poprosił Lorenzo Bernardi. Po wznowieniu gry dwa punkty z rzędu zdobyli goście. Przy stanie 19:20 na boisku ponownie Nemer. 22. punkt dla gości zdobył Samica z lewego skrzydła (19:22). Po krótkiej przepychance na siatce - 21:22. Ostatecznie set został wygrany przez kędzierzynian (22:25). MVP spotkania został Zagumny.

Stan rywalizacji: 2:2

Następny mecz zostanie rozegrany 25 kwietnia tj. środa.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25; 19:25; 22:25)

Jastrzębski Węgiel: Margarido, Łasko, Bartman, Gawryszewski, Kubiak, Holmes, Rusek (libero) oraz Bozko, Nemer, Violas, Malinowski,

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zagumny, Samica, Rouzier, Czarnowski, Kaźmierczak, Ruciak, Gacek (libero) oraz Witczak